Projektörler

Projektör modelleri genellikle LED teknolojiyle üretilirler. Projektörler geniş alanlarda, endüstriyel tesislerde, stadyumlarda ve bahçelerde kullanılırlar. Uzun ömürlü kullanım sunan projektörler sensör ve uzaktan kumandalı modellere de sahiptir. Isınma yapmadan uzun süre boyunca çalışması ve mekanların aydınlanma ihtiyacını karşılarken aynı zamanda modern bir hava katması tercih edilmesini sağlayan etkenler arasındadır. Elektrikten tasarruf etmek için tercih edilebilecek projektörler geniş alanları aydınlık sağlamak için en ideal seçenektir.

Projektörlerin Özellikleri Nelerdir?

Açık ve büyük alanların aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılamak amacı ile özel bir teknoloji üretilen ve kendi içlerinde farklı gruplara ayrılan projektörler tercih edilmelerini sağlayan çok sayıda özellikleri ile dikkat çekerler. Her geçen gün daha çok tercih edilen projektörlerin gördüğü yoğun ilgiye sebep olan ilk ve en önemli özellikleri enerji verimliliğidir. Aynı zamanda yüksek ışık çıktısına rağmen ekonomik bir seçenek olması ve tercih edilebilecek birçok alternatife sahip olması da sevilen özellikleri arasındadır.

Projektörlerin Modelleri

Projektör modellerinin kendi içlerinde farklı sınıflara ayrıldığını söylemek mümkündür. En çok tercih edilen projektör modelleri ve özellikleri şu şekildedir;

  • Cruzo Projektör: Cruzo modeli özellikle spor sahaları ve geniş alanların aydınlatılması amacıyla kullanılır. 10kV dahili parafudra sahiptir ve 100 bin saatten daha uzun driver ömrü sunar.
  • Ria Lens: Şehir içi yollar ya da stadyumlar gibi açık alanlarda kullanılması için IP66 koruma ile üretilmiş olan Ria Lens toz ve su almaz alüminyum gövdeye sahip olduğu için garantili bir kullanım sunar. 30, 60 ve 90 derece asimetrik lense sahiptir.
  • Ria Reflektör Simetrik: Ria Reflektör Simetrik modeli IP65 korumaya sahiptir, toz ve su almaz alüminyum gövdeyle üretilmiştir. IP57 ENEC belgeli driver ile ayrıcalıklı bir kullanım sunar. 100 bin saatten daha uzun bir driver ömrüne sahiptir.
  • Lecto Projektör: Ekonomik fiyatı sebebiyle pek çok kişinin tercihi olan Lecto, tam ürün gamı 50 ile 500W şeklindedir. Slim modern tasarım ile avantajlı ve estetik bir kullanım sunar.
  • Franko Projektör: Franko modeli şantiyelerden parklara oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. IP65 koruma ile üretildiği için uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım sunar.

Projektörlerin Fiyatları

Farklı kullanım amaçları olan ve özellikle açık alanlarda avantajlı bir kullanım yaratan projektörler ile ilgili en çok merak edilen konuların arasında fiyatlar geliyor. Fiyatları değiştiren pek çok etken olduğunu söylemek mümkündür. Ürünlerin kendi içlerinde farklı sınıflara ayrılması ve geniş bir model çeşitliliğine sahip olmaları özelliklerini de değiştirir. Bu durum fiyatların değişmesinin sağlarken, hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapmayı kolaylaştırır.

Projektörlerin Enerji Verimliliği

Açık alanlarda kullanılacak aydınlatma ürünlerinin kapalı alanlarda kullanılacak ürünler ile karşılaştırıldığı takdirde daha yoğun bir enerjiye ve buna bağlı olarak ışığa sahip olmaları gerektiği görülür. Bunun için özel olarak üretilen ve üretiminde LED teknoloji kullanılan projektörler enerji verimliliği konusunda oldukça başarılıdır. Aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılarken bunun için ödenmesi gereken ücretin minimize edilmesini sağlarlar. Aynı zamanda LED teknoloji çevre için de zararsız bir seçenektir. 

Projektörlerin Uygulama Alanları

Dış Mekan aydınlatma armatürlerinde geniş bir kullanım alanına sahip olan projektörler farklı bir teknolojiyle üretilirler. Değişen ihtiyaçları karşılayabilecek modellere kendi içlerinde yer veriyor olmaları uygulama alanlarının uzun bir listeye sahip hale gelmesini sağlar. Projektörlerin uygulama alanları arasında parklar, halı sahalar, bahçeler, tüneller, stadyumlar, otoparklar ve köprüler gibi pek çok büyük, açık ve kapalı alan bulunur.

Projektörlerin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Pelsan tarafından üretilen ve farklı modelleriyle dikkat çekmeyi başaran projektörler montaj ve bakım kolaylığı sebebiyle de tercih edilir. Büyük açık alanların pek çoğunda tercih edilen, düşük enerji sarfiyatı sebebiyle dış mekan aydınlatma ihtiyacının büyük bölümünü başarıyla karşılayan projektörler yoğun ışık yaymalarına rağmen ödenmesi gereken faturanın yüksek olmasına neden olmuyor. Bununla birlikte LED teknolojiyle üretilmeleri montaj ve bakım esnasında da önemli bir kolaylık sağlıyor. Hem ekonomik açıdan sizler adına doğru bir karar olan hem de uzun ömürlü kullanım sunduğu için çevre adına da doğru bir karar vermenize yardımcı olan projektörler, avantajlı bir kullanım sunuyor.