Endüstriyel armatürler içerisinde Led bant armatürler düşük enerji kullanarak yüksek miktarda ışık üretme özelliğine sahiptirler. Uzun ömürlü kullanım vadeden aydınlatma elemanları arasında yer alırlar. Evler, ofisler ve ticaret merkezleri gibi pek çok alanda kullanılan led bant armatürleri farklı renk ve stil seçeneklerine sahiptir. Çoğunlukla duvara ya da tavana monte edilerek kullanılan ve kontrol edilebilir özelliğe sahip olan led bant armatürleri kullanıcıların istedikleri aydınlatma düzeyi ve renk sıcaklığını ayarlayabilmelerini sağlar.

Led Bant Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Pek çok modeli olan ve Pelsan aracılığıyla bulabileceğiniz led bant armatürler ayrıcalıklı bir kullanım sunmasını sağlayacak özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında;

  • Led bant armatürler diğer aydınlatma cihazlarına oranla daha uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Değiştirilmeleri sıklıkları daha az olduğu için maliyetleri düşüktür.
  • Led bant armatürler yüksek verimliliğine sahiptir.
  • Yüksek ışık verimliliğe sahiptir.
  • Kontrol edilebilir özelliğe sahiptir ve farklı renk seçenekleri ile üretilmesi her ihtiyacı karşılayacak bir seçim yapmayı kolaylaştırır.
  • Enerji tüketimi konusunda oldukça başarılıdır ve faturada gözle görülür tasarruf sağlar.

Led Bant Armatürlerinin Modelleri

LED bant armatürlerinin modelleri arasında;

 

Daha fazla enerji tasarrufu sağlamak için özel olarak geliştirilen ve özellikleriyle birbirlerinden ayrılan led bant armatürleri yüksek verimlilik sağlamayı hedefler. Model çeşitliliği özelliklerin değişmesini sağlarken, değişen alanların ihtiyaçlarını karşılayacak bir seçim yapmayı da kolaylaştırır. Sanayi tesislerinde kapalı spora salonlarına dek farklı alanda kullanılan çok sayıda led bant armatür modeli bulunur.

Led Bant Armatürlerinin Fiyatları

Led bant armatür fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir. Duvara ya da tavana monteli, yatay ya da dikey veya açık ya da kapalı gibi farklı modelleri olması kullanım esnasında sağladığı avantajları değiştirir. Bununla birlikte modellerin özelliklerinin değişmesi üretim esnasında dikkat edilen etkenleri ve güç seviyelerini de değiştirir. Hem evlerde hem de işletmelerde en çok tercih edilen aydınlatma seçeneklerinden biri olan ve kullanılmasıyla çok sayıda avantaj yaratan led bant armatürlerin fiyatları geniş bir aralığa sahiptir. Bu sayede hem aydınlanma ihtiyacınızı başarıyla karşılayacak bir ürün bulmakta zorlanmazsınız hem de bütçenizi aşmadan uygun bir ürün satın alabilirsiniz. Hem gündüz hem de gece aydınlatması amacıyla kullanılan, tavana veya duvara monte edilerek kullanılabilecek led bant armatürler aydınlanma gereksinimini başarıyla karşılar.

Led Bant Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Led bant armatürlerin en önemli özellikleri düşük enerji tüketimi yani enerji verimliliğidir. Diğer aydınlatma cihazlarıyla karşılaştırıldığında tükettikleri enerjinin çok daha düşük olduğu görülür. Bu durum elektrik faturasında ciddi bir tasarrufu beraberinde getirir. Yüksek ışık çıktısına rağmen düşük güç tüketimi led bant armatürlerin yaygın bir şekilde tercih edilmelerini sağlayan en önemli özellikleridir.

Enerji verimliliğiyle üretilmiş olması çevreye zarar verilmesini de engeller. Ergonomik kullanımı sebebiyle uzun yıllar boyunca herhangi bir hasara uğramadan kullanılabilecek ve avantajlı bir kullanım sunan led bant armatürler hem ekonomik hem de çevre için doğru bir karar vermenize yardımcıdır.

Led Bant Armatürlerinin Uygulama Alanları

Led bant armatürlerinin uygulama alanı oldukça geniştir. Çoğunlukla ofislerde, ticaret merkezlerinde, evlerde ve diğer yerlerde aydınlatma amacıyla kullanıldıkları görülür. Bununla birlikte barlar, restoranlar, sinemalar ve kulüpler gibi eğlence mekanları ve işletmeler içinde tercih edilebilecek bir aydınlatma çeşididir. Aydınlatma gereksinimine göre farklı renk ve stil seçeneklerine sahip olacak şekilde üretilmeleri değişen ihtiyaçları başarıyla karşılamalarını destekler. Led bant armatür modelleri arasında bulunan seçenekler hem kullanım alanı hem de kullanım esnasında sağladığı avantajlarla birbirlerinden ayrılır. Güç seviyeleri de modellerin değişen özellikleri arasında bulunur.

Led Bant Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Led bant armatürler sıva üstüne montaj yapılarak kullanılabilecek bir aydınlatma çeşidi olmaları sebebiyle avantajlı bir kullanım sunarlar. Montaj esnasında öncelikle arka tarafında bulunan tavan montaj parçalarını gerekli aletler yardımıyla ayırmanız ve daha sonra aynı hizaya gelecek şekilde monte edileceği yüzeye delik açarak yerleştirmeniz gerekir. Montaj işlemlerinin pratik bir şekilde gerçekleşmesi tercih edilmesini sağlayan en önemli özellikleri arasındadır.

Uygulama alanı geniş olan led bant armatürleri bakım ihtiyacı duymayan dolayısıyla bu açıdan da kolaylık sağlayan bir aydınlatma ürünüdür. Uzun ömürlü bir kullanım vadetmesi ekonomik açıdan da mantıklı bir karar vermenizi sağlar.