Set Üstü / Çimen

Park ve bahçe armatürlerinden  Çimen armatürü olarak da ifade edilen bu modeller genellikle bahçelerde ve dış mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Kullanım sağlanacak bölgeye bağlı olarak birçok model arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Set Üstü / Çimen Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Evlerin mimari özelliklerini ortaya çıkaran ve bahçenize büyülü bir görünüm kazandıran bu ilgili modeller sizler için ilgi çekici bir dış mekan dekorasyonu oluşturabilir. Bahçe armatürleri günün en erken saatlerinden güvenliğin önemli olduğu gecenin geç saatlerine kadar ortama gerekli parlaklığın sağlanmasında son derece etkilidir demek doğru olur. Bahçe set üstü aydınlatma modellerini hem ortam aydınlatması için hem de güvenlik amaçlı bir şekilde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Set Üstü Armatürlerinin Modelleri

Bu armatür modellerinin kişilere sunulan birçok farklı seçenekleri mevcut. Elba modeli 4xE27 güç seçeneği ile kişilerin karşısına çıkıyor. Aynı zamanda bu ürün 300x305x300 boyut değerine sahip. Bu modelleri birçok dış mekan tasarımı aşamasında tercih edebilirsiniz. Bu iç mekanlara örnek olarak parklar, ofisler, oteller, okullar, hastaneler ve bahçeler söylenebilir. Eva modelinin ise 7 Watt değerinde bir güç seçeneği bulunuyor ve ürünün boyutları ise 500x320 mm değerine sahip. Bu modelleri parklar, bina çevreleri ve meydanlar için tercih edebilirsiniz.

Erbaled ürünü toplam olarak 10 Watt gücüne sahip ve ürünün boyutu 70x90x200 mm olarak ifade edilebilir. Bu ürünün de aynı şekilde parklar, meydanlar ve bina çevreleri için kullanım seçeneği bulunuyor. Pega set üstü ürünü toplamda 15 Watt değerinde güç seçeneğine sahip ve ürün boyutları ise 200x310x200 değerinde. Bu ürün geniş kullanım alanları ile ön plana çıkıyor. Bu modeller üzerinde gerekli incelemeleri sağlayarak ihtiyaç ve isteklerinize göre ürün seçiminde bulunabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra diğer modeller de şu şekilde listelenebilir;

Her modelin teknik özelliği ve güç seçeneği gibi unsurları değişiklik gösterebilir. Bu nedenle tüm ürünlere göz atarak detaylı inceleme sağlamanızda fayda var. Bu sayede ürünler hakkında bilgi ve fikir sahibi olarak kendiniz için en uygun ürünü pratik bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Set Üstü / Çimen Armatürlerinin Fiyatları

Bu armatür modellerinin fiyat bilgisinde birçok farklı faktör etken rol oynayabilir. Bu noktada ürünlerin boyutu, farklı güç seçenekleri, aydınlatma özellikleri, teknik özellikler gibi unsurlar son derece büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle bütçenize uygun bir model seçiminde bulunmanızda fayda olduğunu söylemek mümkün. Birçok ürün arasından kriterleriniz doğrultusunda kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Set Üstü Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Bu modellerin enerji verimliliğinin yüksek olması için iyi bir aydınlatma seçeneğine sahip olması gerekir. Bunun için ürünlerin güç seçenekleri ve kullanılacak bölge arasında bir uyum olmalıdır. Aksi halde ürün yerleştirildiği bölgeyi iyi bir şekilde aydınlatamayacağı için istenen yüksek verim alınamayabilir. Aynı zamanda bu ürünlerin beyaz ışık ayarına uygun nitelikler sergilemesi de gerekir. Böylece istenen yüksek performanslı aydınlatma seçeneğine sahip olmak mümkün hale gelir.

Set Üstü Armatürlerinin Uygulama Alanları

Bu armatür ürünlerinin çok geniş yelpazeye sahip kullanım alanlarının olduğu rahat bir şekilde söylenebilir. Modellerin kullanım alanları şu şekilde listelenebilir;

  • Bina çevresi
  • Restoran ve Kafeterya
  • Ofis
  • Hastane
  • Oteller
  • Parklar
  • Meydanlar

Ürünler kullanıldıkları alanda en iyi performansı sergileyerek aydınlatma seçeneği sunar.

Set Üstü Armatürlerinin Montaj Ve Bakım Kolaylığı

Pelsan tarafından sunulan modellerin montaj aşamasına geçmeden önce ürünlerin konumlandırılacağı bölgeler iyi bir şekilde belirlenmelidir. Aynı zamanda bu modeller ardışık olarak dizilecekse de ürünlerin arasındaki mesafenin eşit olması gerekir. Bu sayede ürünler ortama estetik ve doğru bir görünüm kazandırır. Montaj için belirlenen bölgeye temel atıldıktan sonra ürünler yerleştirilmeye başlanabilir. Armatür ürünlerinin bakımının ise yıllık olarak yapılması ideal görülür.