Pelsan firması tarafından sunulan Glop armatürleri dış mekanların ışıklandırılması amacıyla kullanılır. Uzun ömürlü ve işlevsel özelliğe sahip bir aydınlatma sistemidir. Bu armatürler, göze hitap eden pek çok modele sahiptir. Kullanıcıya birçok açıdan katkı sağlayan aplik ve glop armatürleri, ayrıcalıklı bir kullanım sunar.

Aplik ve Glop Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Aplik ve glop armatürlerin büyük bir çoğunluğu IP65 koruma ile üretiliyor. Dış mekanların aydınlanma ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan ürünlerin sahip olmaları gereken bazı önemli özellikler bulunuyor. Dış mekanlarda kullanılan aydınlanma seçeneklerinin kar ve yağmur gibi olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı olmaları, toz gibi dış etkenlerden etkilenmemeleri gerekir. Aplik ve glop armatürleri IP65 koruma sistemi ile üretildikleri için dış ortamda dahi uzun süreli kullanım sağlarlar ve güvenli bir kullanım yaratırlar.

Aplik ve Glop Armatürlerinin Modelleri

Bahçe, kapı önleri ve teraslar başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan aplik ve glop armatürlerinin kendi içlerinde farklı modelleri ayrıldığını dile getirmek mümkündür. Bu durum farklı mekanların ihtiyaçlarını karşılayacak bir armatür seçmenin kolaylaşmasını sağlar. Günümüzde en çok tercih edilen aplik ve glop armatürleri arasında;

Aplik ve Glop Armatürlerinin Fiyatları

Farklı modeller ile kullanıcısıyla buluşan, geniş bir kullanım alanına sahip olan aplik ve glop armatürlerinin fiyat aralıkların çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiyor. Fiyatları değiştiren etkenlerin arasında modellerin özellikleri bulunuyor. Farklı modellere sahip olduğu için değişen ihtiyaçları başarılı karşılayan ve çeşitli alanlarda kullanılan aplik ve glop armatürler, hem isteklerinizi hem de bütçenizi karşılayabilecek bir fiyat aralığına sahiptir.

Aplik ve Glop Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Aydınlatma dış mekanlar için en temel ihtiyaçlar arasındadır. Güneşin batması ve doğal aydınlanma kaynaklarının sona ermesi ile yapay ışık kaynaklarına ihtiyaç duyulur. Bir ortamın karanlık olması çeşitli problemleri ve kaotik bir ortamı beraberinde getirir. Bu problemin üstesinden gelmek için aplik ve glop armatür gibi farklı ürünler kullanılır. Acil aydınlatma armatürleri de gerekli ürünlerdendir.

Aydınlatmada enerji verimliliği birçok açıdan önemlidir. Enerji verimliliği olmadığı takdirde aydınlanma için ödenmesi gereken ücret her geçen gün artar, bu durum ekonomik bir seçenek olmadığını gösterir. Bununla birlikte enerji verimliliğine sahip olmayan aydınlatma seçeneklerinden yana tercih yapmak çevre için de yanlış bir karar vermek demektir. Aplik ve glop armatürleri LED teknolojiyle üretildikleri için enerji verimliliği konusunda oldukça başarılıdır. Bu durum ödemeniz gereken faturanın minimize edilmesini sağlarken çevre için de doğru bir karar vermenizi destekler.

Aplik ve Glop Armatürlerinin Uygulama Alanları

Aplik ve glop armatürlerinin her geçen gün daha yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor olmalarını sağlayan bazı önemli özellikleri bulunuyor. Enerji verimliliği konusunda avantajlı bir ürün grubu olması ve kendi içerisinde farklı modelleri yer vermesi ise seçim yapmayı kolaylaştırıyor.

Aplik ve glop armatürlerinin kullanım alanları arasında Bahçe, kapı önleri ve teraslar bulunuyor. Enerji verimliliği sebebiyle düşük enerji aracılığıyla yüksek verim sağlayan ve aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılayan bu ürünler, doğal ışık kaynağının sona erdiği mekanlarda aydınlanma ihtiyacını gideriyor.

Aplik ve Glop Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Glop ve aplik armatürleri tercih edilmeleriyle çok sayıda avantaj yaratırlar. Dış mekanların aydınlatılması amacıyla kullanılan bu ürünler uzun süreli bir kullanıma sahiptir. Montaj işlemi esnasında duvarların kırılıp dökülmesine gerek kalmaz. Uzun ve geniş alanları aydınlatmak için beklentileri başarıyla karşılayan ve bakım esnasında da kolaylık sağlayan bu modeller, LED teknoloji ile üretildikleri için enerji verimliliği konusunda da avantaj sunarlar. Dolayısıyla montaj ve bakım esnasında sağladıkları kolaylıklar ve kullanımının uzun ömürlü olması tercih edilmelerini sağlayan etkenler arasındadır.