Sensörler

Sensörler ve sürücüler içerisinde Radar sensörü gibi farklı modellere kendi içerisinde yer veren sensörler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Hareketi algılayarak herhangi bir canlı geçtiği takdirde ışık veren sensörler, enerji verimliliği konusunda ön planda olan bir ürün grubudur.

Sensörlerin Özellikleri Nelerdir?

Pek çok alanda kullanılan ve kullanılması ile avantajlar yaratan 360° haraket sensörü hareketi otomatik olarak algılama özelliğine sahiptir. Kendisine bağlanan lambaları bu sayede yakan, üzerinde bulunan butonlar sayesinde aydınlık düzeyi ve zaman ayarları yapılabilen 360° hareket sensörü, dijital kontrole sahip olduğu için hatasız algılama özelliği sunar. Yalnızca gece ve gündüz çalışmasını sağlayan SUN, ortam ışığının düşük olduğu zamanlarda çalışmasını sağlayan MOON konumları ile tasarlanmıştır. Periyodik bakım gerektirmemesi ve montaj esnasında kolaylık sağlaması hareket sensörü başta olmak olmak üzere sensör modellerini tercih edilmelerini sağlayan en önemli özellikleri arasındadır. Bu sayede pratik bir kullanım sunduklarını dile getirmek mümkündür. Okullar oteller ya da ofisler gibi farklı ihtiyaçları olan pek çok alanda kullanılmaları mümkündür.

Sensörlerin Modelleri

Sensörlerin avantajlı bir kullanım sistemine sahip olduklarını söylemek mümkündür. Bununla birlikte kendi içlerinde farklı modelleri ayrılmaları değişen özellikleri sayesinde ayrıcalıklı bir kullanım sunmalarını sağlar. En çok tercih edilen sensör modelleri arasında;

 

Sensör modelleri arasında bulunan yüksek tavan sensörü 4 ile 15 metre arası yüksekliklerde hassas algılama yapar. Mesafe ve zaman ayarı yapabilme özelliğine sahiptir. Hatasız algılamasını sağlayacak dijital bir kontrol sistemi ile üretilmiştir. SUN ve MOON konumları sayesinde kullanıldığı alanın ve kullanıcısının ihtiyaçlarına entegre olan bir çalışma sistemi sunar. Periyodik bakım gerektirmediği için avantajlı ve pratik bir kullanım sunduğunu dile getirilebilir. Şantiyeler, kapalı otoparklar, fabrika ve atölyeler, kapalı spor salonları ve spor tesisleri gibi pek çok alanda yüksek tavan sensörü kullanılabilir. Dış mekanlarda kullanılmasını mümkün kılacak IP20 koruma standardı ile üretilmiştir.

Sensörlerin Fiyatları

Aydınlanma ihtiyacını karşılarken aynı anda sunduğu çok sayıda avantaj sebebiyle ön planda olmayı başaran sensörler birden fazla modele sahiptir. Modellerin kullanım alanları, özellikleri, avantajları ve kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken etkenleri değişir. Bu durum fiyatların da değişmesini sağlar. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen, koruma standartlarına bağlı olarak üretilen dolayısıyla ergonomik bir kullanım sunan sensörler, her bütçeye uyum sağlayacak bir fiyat aralığına sahiptir. Hem çeşitlilik hem de fiyat aralıklara sayesinde ihtiyacınızı farklı açılardan karşılayan bir ürün bulabilirsiniz.

Sensörlerde Enerji Verimliliği

Bütünleşik aydınlatma sistemleri ile karşılaştırıldığında %35 daha fazla enerji tasarrufu sağlayan sensörler, yalnızca ihtiyaç durumunda kullanılırlar. Bu durum gereksiz durumda kullanılan ve israfa neden olan enerjinin giderilmesini sağlar. Kullanılmadığı zaman otomatik olarak söndürüldükleri için hem ekonomik açıdan doğru bir karar vermenizi sağlarlar hem de çevre için zararsızlardır.

Sensörlerin Uygulama Alanları

Ayrıcalıklı bir kullanım sunan radar sensörü ön plana çıkmasını sağlayan çok sayıda özelliği sahiptir. Dijital kontrole sahip olduğu için hatasız algılama sunar. SUN konumuna getirildiğinde hem gece hem de gündüz saatlerinde çalışmaya devam eder. MOON konumunda ortam ışığı 3 lux’un altına düştüğünde çalışmaya başlar. Farklı seçenekleri olması ayrıcalıklı bir kullanım sunar. TIME-DELAY lambanın ne kadar süre yanacağını belirtmek için tasarlanmıştır. Periyodik bakım gerektirmeyen ve montaj aparatları ile birlikte satılan bu ürün merdivenler, koridorlar ya da hastaneler gibi birbirinden farklı kullanım alanlarına sahiptir.

Sensörlerin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Pelsan tarafından sunulan Sensörlerin sağladığı en önemli avantaj hareket gördükleri takdirde aktif hale gelmeleridir. Bunun için özel olarak üretilmiş fotosel model kullanım esnasında çevre ya da insan sağlığına zararlı bir etki yaratmaz. Gece gündüz farkını algılar. Dış mekan aydınlatmalarının kontrolünü başarılı şekilde gerçekleştirir. Periyodik bakım gerektirmemesi en önemli avantajıdır. Tavana, duvara veya armatür üzerine monte edilerek kullanılabilir.