Wallwasher

Aydınlatma seçeneği olarak Wallwasher armatürler birçok yapının dış cephesinde sıklıkla tercih ediliyor. Bu modellerin aynı zamanda kullanım alanına bağlı olarak farklı çeşitleri de bulunuyor. İlk olarak ürünü hangi alanda kullanacağınıza karar vererek model seçiminde bulunabilirsiniz.

Wallwasher Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

LED teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok binanın dış cephesinde bu ürünlere sıklıkla rastlanıyor. Wallwasher uygulamaları binaya modern bir görünüm kazandırırken doğru renk tercihi ile uygulandığında da farklı bir atmosfer katıyor. Bu ürünlerin en temek özelliği duvarın belirli bir alanına odaklanıp ışığı parlatmak yerine duvarın tüm bölgesini aydınlatmak olduğu söylenebilir. Çoğunlukla bu modeller kamu binalarında, kültür yapılarında, müzelerde, galerilerde veya peyzaj aydınlatmasında çağdaş mimari ile birlikte kullanılır.

Dış mekan aydınlatma armatürleri içerisinde bu armatürler özelinde birçok farklı güç seçenekleri yer alıyor. Güç seçeneğinin iyi tercih edilmesi ise ürünün performansını artırıyor demek yanlış olmaz. Ancak bu değer ürünlerin gövde yapılarına göre de farklı özellikler taşıyabilir.

Wallwasher Armatürlerinin Modelleri

Ürünlerin amacı ise bir mekanın mimari özelliklerini geliştirmek, derinlik kazandırmak ve ferahlık hissi uyandırmak olarak ifade edilebilir.

Dış mekan uygulamalarında kullanılan bu modeller gelişmiş aydınlatma seçenekleri ile ön plana çıkıyor denilebilir. Inovaled G2 armatür modeli de bu gelişmiş nitelikler ile donatılıyor. Ürünün farklı güç seçenekleri ve buna bağlı olarak da çeşitli boyutları mevcut. Aydınlatmak istediğiniz bölgeye bağlı olarak güç seçimi tercihinde bulunabilirsiniz. Modelin 350x72x59, 650x72x59 ve 945x72x59 değerlerinde üç ayrı boyutu bulunuyor.

Wallwasher Armatürlerinin Fiyatları

Wallwasher armatür modellerinin fiyatı birtakım unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu unsurlar arasında ürünün boyutu, güç seçenekleri, kullanım sağlanacak bölge ve diğer teknik özellikler belirleyici faktör olabilir. Buna göre ürünü satın almak istiyorsanız istek ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bir bütçe belirlemelisiniz. Sonrasında sizin için en uygun özellikleri ve ekonomik faktörü sağlayan modeli tercih edebilirsiniz.

Wallwasher Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Wallwasher armatürlerde yüksek bir verimlilik elde etmek için genel olarak LED teknolojisinden yararlanılır. Aynı zamanda modellerin verimliliğini belirleyen faktörler arasında tercih edilen modelin renk sıcaklığı da büyük bir önem taşır. Bu noktada modelin daha etkin bir şekilde ışık vermesi için tercih edilen duvar dokusu da son derece büyük bir rol oynar. Aynı zamanda enerji verimliliği artırılmak isteniyorsa modelin hangi yükseklikte duracağı ve açısı da göz önünde bulundurulabilir. Buna bağlı olarak ayrıca bu modelleri eşit aralıklar ile konumlandırmalısınız.

Wallwasher Armatürlerinin Uygulama Alanları

Wallwasher armatürler çeşitli alanlarda kullanılarak görsel bir estetik sağlanabilir. Bu modeller genel olarak ticari alanlarda, müzelerde, galerilerde ya da etkinlik mekanlarında kullanılır. Bu ürün çeşitleri gömme ve sıva üstü olmak üzere sınıflandırılabilir. Gömme armatürler duvarın ya da tavanın içine monte edilerek gizli bir görünüm sağlar. Bu sayede aynı zamanda temiz bir görünüm de elde edilir. Sıva üstü ofis armatürü modelleri ise duvara ya da tavana direkt olarak yapıştırılır.

Wallwasher Armatürlerinin Montaj Ve Bakım Kolaylığı

Bu armatür modellerinin montaj aşamasında ürün çeşitleri göz önünde bulundurulur. Eğer kullanım sağlanılacak alan gömme montaja uygun değilse sıva üstü montaj seçeneği tercih edilebilir. Modellerin bakım aşamaları ise yıllık olarak farklı şekillerde planlanabilir. Bakım aşamasında modellerin iç ve dış bölgelerini incelemekte büyük bir fayda var.

Pelsan Aydınlatma da ihtiyacınıza uygun olan modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Sizin için ideal olan modeli seçtikten sonra ise satın alma aşamasına geçiş yapabilirsiniz.