Led Tüp Pro gibi çeşitli modellere sahip olan bu ürün grubunun geleneksel florasan armatürler ile karşılaştırıldığı takdirde çok daha avantajlı olduğu görülür. Boru şeklindeki lambaların birinci ışık kaynağı olarak kullanılmasını ifade eden tüp aydınlatma, oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

Led Tüp Lambalarının Özellikleri Nelerdir?

Led tüp lambalar boyut ve tasarımları sebebiyle geleneksel florasan lambalar ile karıştırılırlar. Ancak geleneksel lambalardan daha farklı kullanım özelliklerine sahip olduklarını söylemek gerekir. Işık kaynağı olarak led kullanan ve ışık efekti konusunda daha başarılı olan led tüp lambalar, montaj esnasında da daha önemli kolaylıklar sağlar. Farklı modellere sahip olduğu için kullanım özellikleri değişebilir. Led teknoloji hem enerji verimliliği hem de ekonomi açısından avantajlı bir ürün seçmeye yardımcıdır. Geniş alanların dahi kolaylıkla aydınlatılabilmesi konusunda destekleyicidir. Daha az enerji üreterek daha fazla ışık verir. Tercih edilmesi ile sağladığı çok sayıda avantaj bulunur. Çevreye zarar vermemek için özel olarak üretilmiş olmaları tercih edilmesini sağlayan sebeplerden biridir.

Led Tüp Lambalarının Modelleri

Lambalar içerisinde Led tüp lambaların farklı modelleri olduğunu dile getirmek mümkündür. Değişen özellikleriyle ön plana çıkan bir enerji verimliliğine sahip olan modeller, iç mekanların ihtiyaçlarını karşılamak adına ayrıcalıklı bir kullanım sunar. Aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılayan bu modeller ergonomik ve işlevsel bir kullanıma sahiptir.

  • Acil LED Tüp: Acil aydınlatma armatürleriden ilave acil aydınlatma ürünü olarak kullanılan Acil Led Tüpü 80 lm/W etkinlik faktörü, 1450 lm ışık akısı ve 18 W güç ile üretilmiştir. IP40 koruma standartlarına sahiptir.
  • Sensörlü LED Tüp: 101 ve 83 lm/W etkinlik faktörü ile üretilirler. 18 W güç ile üretilen modeller vitrinlerde, mağazalarda ve ofislerde kullanılırlar. Sensörlü Led Tüp modelleri isimlerinden de anlaşılacağı üzere sensör ile kullanılırlar.
  • LED Tüp: Farklı güç seviyelerinde üretilen LED tüp modelleri vitrinlerde, toplantı salonlarında, hastanelerde ve okullarda kullanılır.

Led Tüp Lambalarının Fiyatları

Pelsan tarafından sunulan Led tüp lambaların tercih edilmelerini sağlayan birden fazla özellikleri bulunur. Bu özelliklerin arasında çeşitli modelleri olması gelir. Modellerin özellikleri performanslarının değişmesini sağlar. Bu durum fiyat aralığının değişken olduğunu gösterir. Her ihtiyacı başarıyla karşılayabilecek ve farklı alanlarda kullanılan led tüp lambalar, ekonomik bir ürün grubu olarak değerlendirilirler. Bu duruma sebep olan en önemli etken ise led teknoloji ile üretilmeleri ve enerji verimliliğine sahip olmalarıdır. Uzun süre boyunca kullanılmaları ve aydınlanma ihtiyacını karşılamak için ödenmesi gereken ücretin minimize edilmesine yardımcı olmaları ekonomik açıdan avantajlı bir ürün grubu olarak değerlendirilmelerini sağlar.

Led Tüp Lambalarında Enerji Verimliliği

Led tüp lambalar geleneksel florasan tüp lambalara oranla enerji tasarrufu konusunda daha başarılı ürünlerdir. Bununla birlikte dayanıklı bir alternatif olarak değerlendirilmesi tercih edilmelerini sağlar. Led tüp ışıkları ışık kaynağı olarak ışık yayan diyotları yani ledleri kullanırlar. Florasan lambalara göre daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olmaları, enerji tüketiminin daha düşük olması ve ışık kalitelisini daha başarılı olması en önemli avantajları arasındadır. Çaplarında göre farklı tiplerde gelen ve çeşitli modellerle üretilen led tüp lambalar, avantajlı bir kullanım sunarlar. Led Glop Lambalar da avantajlı kullanım sunar. Led teknolojisiyle üretilmeleri yalnızca ekonomik açıdan değil, çevreye verilen zararı minimize etme açısından da faydalı olmalarını sağlar.

Led Tüp Lambalarının Uygulama Alanları

Yüksek verimlilik ve parlaklık sağladığı için geniş bir kullanım alanına sahip olan led tüp lambalar her türlü iç mekana uygundur. Uzun ömürlü ve güçlü aydınlatma seçeneğidir. Yenilikçi bir aydınlatma çözümü olarak değerlendirilebilir. Evler, okullar, butikler, hastaneler, vitrinler, ofisler ve koridorlar gibi farklı kullanım alanları bulunur.

Led Tüp Lambalarının Montaj ve Bakım Kolaylığı

Led tüp lambalar Acil Led Tüp gibi farklı modellere sahiptir. Bu durum kullanım esnasında sağlanacak avantajların değişmesini sağlar. Fakat modellerin ortak özellikleri arasında montaj esnasında kolaylık sağlamaları bulunur. Aynı zamanda zorlu bakımlara da ihtiyaç duymazlar. Led teknolojisi ile üretildiği için uzun süre boyunca kullanılabilirler. Ekonomik açıdan mantıklı bir karar vermek isteyenlerin tercihi olan led tüp lambalar montaj ve bakım esnasında kolaylıklar sağlayan bir ürün grubu olarak değerlendirilirler.