Yer ve Duvar Gömme

Gömme spot yaşam alanlarında duvar veya zemine entegre edilerek kullanılan aydınlatma armatürleridir. Gömme aydınlatma olarak da adlandırılan bu ürünler dış mekan aydınlatma amacıyla kullanılabilirler. LED teknolojisiyle donatılmış olmaları hem ortama şık bir hava katmalarını hem de uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmalarını sağlar. Enerji verimliliği açısından da ön planda olan ve avantajlı bir kullanım sunan yer ve duvar gömme spotları, güçlü bir ışık kaynağına ihtiyaç duyulan her yerde tercih edilebilirler. 

Yer ve Duvar Gömme Armatür Özellikleri Nelerdir?

Park ve bahçe armatürlerinden Yer spotu görev aydınlatması ve bölge aydınlatması amacıyla kullanılabilir. Yoğun ışık yayılımı sağladığı için tercih edilir. LED teknolojisi sayesinde enerji verimliliği ve tasarruf yaratır. Dış mekanlarda kullanılabilir, kullanılmasıyla estetik bir görüntü yaratır. Düşük enerji harcayarak genel aydınlatmanın başarıyla gerçekleşmesini sağlar.

Yer ve Duvar Gömme Armatür Modelleri

Yer ve duvar gömme armatürleri farklı amaçlar doğrultusunda üretilen çeşitli modellere sahip olduklarını söylemek mümkündür. Bu durum kullanım ile elde edilen avantajların uzun bir listeye ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda modellerin birbirinden farklı seçeneklere sahip olmaları değişen ihtiyaçları karşılayacak bir seçim yapmayı da kolaylaştırır.

 

Yer ve duvar gömme armatür modelleri arasında bulunan Escaled armatürü estetik tasarımı ile en çok tercih edilen modellerden biridir. IP65 koruma sistemi ile üretilen ve 100 lm/W etkinlik faktörüne, 300 lm ışık akısına ve 3 W güce sahip olan Escaled bina cepheleri başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabilir.

Yer ve Duvar Gömme Armatür Fiyatları

Yer ve duvar gömme armatürlerinin fiyatları modellerin özelliklerine göre değişir. Kullanım esnasında sağladığı avantajlar, montaj ve bakım esnasında sağladığı kolaylıklar gibi etkenler fiyatların değişmesi konusunda etkilidir. Farklı modellere yer vermesi her bütçeye uygun bir karar vermeyi kolaylaştırır.

Yer ve Duvar Gömme Armatürleri Enerji Verimliliği

Yer ve duvar gömme armatürleri arasında avantajlı birçok model bulunur. Aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılarken aynı zamanda estetik açıdan dikkat çekici bir görüntü yaratması modellerin tercih edilmelerini sağlayan en temel etkenler arasındadır. Bunların haricinde yer ve duvar gömme armatürleri LED teknoloji ile üretilir. Bu durum önemli bir avantaj yaratır. Enerji verimliliği konusunda ön plana çıkmayı başaran bu ürünler, daha az elektrik faturasıyla daha çok aydınlanma ihtiyacı karşılar. Diğer seçenekler ile karşılaştırıldığında aynı enerji ile çok daha geniş alanların aydınlanmasını sağladıkları görülür. Bu durum sahip oldukları avantajların başında gelir. Avantajları uygulama alanlarının artmasını sağlar.

Yer ve Duvar Gömme Spotlarının Uygulama Alanları

LED teknolojisi ile üretilen ve gelişen teknolojiye bağlı olarak çeşitli modelleri dış mekanlarda kullanılabilir.

 

Uzun süreli ve avantajlı bir kullanım sunmalarını sağlar. Binaların dış cephesi başta olmak üzere pek çok alanda kullanıldıkları görülür. Hem estetik hem de avantajlı bir kullanım sunarlar.

Yer ve Duvar Gömme Spotlarının Montaj ve Bakım Kolaylığı

Pelsan tarafından sunulan Oscaled armatürü gibi çeşitli modellere sahip olan bu ürünler isimlerinden de anlaşılacağı üzere yer ya da duvara gömme şeklinde kullanılırlar. Bu durum ışık kaynağına ihtiyaç duyulan küçük alanlarda tercih edildiği takdirde daha geniş bir görüntü yaratacaklarını gösterir. Bununla birlikte montaj esnasında kolaylık sağlaması ve herhangi bir bakıma ihtiyaç duymaması da tercih edilmesini sağlayan önemli etkenler arasında yer alır.