Zone 1 / 21

Ex-proof Zone1 / Zone21 ürünleri özellikle patlayıcı gazların bulunduğu ortamlarda tercih edilir. Bu ürün sayesinde belirtilen ortamlarda güvenli bir şekilde aydınlatma seçeneği sunulabilir. 

Ex-proof  Zone1 / Zone21 Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Bu armatürler son derece hayat kolaylaştıran ve konforlu hale getiren birçok özelliği bünyesinde barındırır. Bu ürünler anında aydınlatma seçenekleri ile kullanıldığı bölgeye büyük bir kolaylık sağlar ve aynı zamanda bu modeller kullanım esnasında fazla ısınma sorununun yaşanmasını da engeller. Değişik Watt değerlerine sahip olan bu ürünler kullanıldığı alanda kişiler ve yapılar için en iyi performansı sergiler. Mükemmel ısı dağılımı seçeneği sayesinde kolay bir kullanım seçeneği sunduğunu söylemek de mümkün.

Bu ürünler ile özellikle iş yerlerinde patlayıcı bir ortam oluşması önlenir ya da böyle bir ortamda meydana gelebilecek büyük tehlikeler engellenir. Bu ürünler istenmeyen gaz ve toz patlamalarına karşı büyük bir koruma sağlayacak şekilde tasarlanır.

Ex-proof  Zone1 / Zone21 Armatürlerinin Modelleri

Bu modeller çalışma alanlarının aydınlatılmasına ilişkin tüm gereksinimleri karşılamak ve elektrik kesintisi durumunda bu alanların güvenli bir şekilde tahliyesini sağlamak için tasarlanır. Gaz patlamalarına karşı büyük bir koruma ile tasarlanan bu ürünlerde son derece kaliteli malzemeler tercih edilir. Bu malzemeler yüksek derecede aşındırıcı maddelere karşı en yüksek korumayı sağlamak amacı ile kullanılır. Aynı zamanda bu ürünler gaz patlaması tehlikesinin yanı sıra istenmeyen toz patlamaları tam koruma sağlar.

Armatür çeşitleri zone sınıfına göre ve modelin Watt değerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Armatür çeşitlerinden biri de acil aydınlatma armatürleridir. İlaveten Ex-proof Zone1 / Zone21 ve Ex-proof Zone2 / Zone22 de göstermek mümkündür. Bu çeşitler arasından hangi bölgede kullanım sağlayacağınıza göre dilediğiniz gibi seçimde bulunabilirsiniz. Modellerin kendi alanında ve çeşitli özelliklerine göre kullanım seçenekleri bulunur. Seçimleriniz doğrultusunda birçok farklı alanda bu ilgili modeller işlevini yüksek performans gücü ile yerine getirir.

Ex-proof  Zone1 / Zone21 Armatürlerinin Fiyatları

Bu Ex-Proof Armatürlerinin fiyatı ürünün boyutu, Watt seçenekleri, aydınlatma gücü ve diğer teknik özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterdiği için net bir unsur ifade etmek mümkün olmaz. Bu noktada kişilerin iş yerlerinde kullanacağı ürünün modeli de büyük bir önem taşır. Bu nedenle fiyat bilgisi öncesinde istek ve ihtiyaçlarınızı iyi bir şekilde belirlemenizde fayda olduğu söylenebilir.

Ex-proof  Zone1 / Zone21 Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Bu armatürlerin enerji verimliliğini genel olarak üründe tercih edilen malzeme kalitesinin belirlediğini söylemek mümkün olur. Ürünün gövde bölümü mekanik korumasının yanı sıra aynı zamanda dışarıdan gelecek tehlikelere karşı da büyük bir koruma sağlar.

Ex-proof  Zone1 / Zone21 Armatürlerinin Uygulama Alanları

Bu armatür modelleri birçok farklı alanda koruma sağlamak için kullanılır. Ürünlerin uygulama alanları şu şekilde basitçe listelenebilir;

  • Madenler
  • Boya üretim tesisleri
  • Fabrikalar
  • Benzin İstasyonları
  • Kimya Tesisleri
  • Gaz Tesisleri

Ex-proof  Zone1 / Zone21 Armatürlerinin Montaj Ve Bakım Kolaylığı

Bu armatür ürünlerinde tek bir noktada kapatma sistemi olması bakım işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırır. Yalnızca kısa bir vaktinizi ayırdıktan sonra montaj işlemini tamamlayabilir ve tekrar bağlantı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda montaj aşamasında ürün kablolarının doğru bağlandığından da emin olmanız gerekir. Ürünlerin bakımını ise planlı bir şekilde aylık ve yıllık olarak yapabilirsiniz. Bu noktada ürünün hem dış hem de iç bölgesini kontrol etmeniz gerekir.

Pelsan firmasına ait internet sitesini ziyaret ederek birçok armatür ürünü ile karşılaşmanız mümkün. Ürünlerin açıklama kısımlarını okuyarak bu modeller hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Sonrasında istek ve ihtiyacınıza uygun nitelikler taşıyan ürünler için satın alma kararında bulunabilirsiniz.