24Vac/dc / 110Vac Armatürler

Güvenliğin gerektiği her yerde endüstriyel armatürlerden düşük gerilimli 24Vac/dc armatürler kullanılabilir. Yüksek güvenlik sağlama özelliğine sahiptir. Islak ve nemli ortamlarda dahi güvenli bir şekilde kullanılmaya devam eder. IP65 koruma ile üretilmiş olması avantajlı bir kullanım sağlar.

24Vac/dc Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

24Vac/dc armatürler endüstriyel ve ticari mekanlar için mükemmel bir seçenek olarak değerlendirilebilir. 24Volt sabit voltaj çıkışı veren güç kaynakları ile çalışan bu armatürler avantajlı bir kullanım sunuyor. Bu denli yoğun ilgi görmelerini sağlayan en önemli özellikleri ise hem verimli hem de dayanıklı bir seçenek olarak değerlendirilmelidir. Ayrıcalıklı özellikleri sayesinde aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılar ve pek çok uygulama alanı bulunur.

24Vac/dc Armatürlerinin Modelleri

24Vac/dc armatürlerin kendi içlerinde farklı gruplara ayrılmaları özelliklerinin değişmesine neden olabilir. En çok tercih edilen modeller arasında;

  • Trada Projektör: 24W ve 38W güç ile üretilen Trada projektör IP67 korumaya sınıfı ve 98 lm/W etkinlik faktörüne sahiptir.
  • Trada Lineer: IP67 koruma sınıfı ile üretilen Trada lineer modelinin farklı güç ve lümen seviyeleri bulunur. 8W, 16W ve 24W ile üretilen modellerin lümen değerleri 728 lümen, 1600 lümen ve 2328 lümen olarak değişir. Madenlerde, gemilerde ve şantiyelerde kullanılır.
  • 24VDC Sterio: 24Vdc tasarım ile yüksek güvenlik sağlamayı hedefleyen bu armatür ıslak ve nemli ortamlarda dahi güvenle kullanabilmek için özel olarak üretilmiştir. Gemiler ve şantiyeler en çok kullanıldığı alanlar arasındadır.

24Vac/dc Armatürlerinin Fiyatları

24Vac/dc armatürlerin birden fazla modeli bulunması kullanım alanlarını ve özelliklerini değiştirir. Bu durum fiyatların da değişmesine yol açarken hem ihtiyaçlarınızı hem de bütçeniz için uygun olan modeli bulmayı kolaylaştırdığını söylemek gerekir. Sizlerde alanın ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan ve çeşitli koruma özellikleriyle üretilen armatürler arasından seçim yaparak hem enerji verimliliğinden yararlanabilir hem de uzun süreli kullanım elde edebilirsiniz.

24Vac/dc Armatürlerinde Enerji Verimliliği

24Vac/dc armatürlerin gördüğü yoğun ilgiye sebep olan en önemli etkenlerden biri enerji verimliliğidir. Her geçen gün daha çok tercih edilen ve geniş bir uygulama alanına sahip olan bu armatürler özel bir teknolojiyle üretildikleri için enerji verimliliği ile ön plana çıkan bir ürün grubu olarak değerlendirilirler. Aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılayan ve enerji verimliliği sayesinde elektrik için ödenmesi gereken ücretin minimize edilmesi konusunda etkili olan 24Vac/dc armatürler çevre içinde doğru bir karar vermenizi sağlar. Çevreye zarar vermemesi ve uzun vadede ekonomik açıdan mantıklı bir seçenek olarak değerlendirilmesi geniş bir uygulama alanına sahip olmasını sağlayan önemli etkenler arasındadır.

24Vac/dc Armatürlerinin Uygulama Alanları

Özel bir aydınlatma teknolojisiyle yüksek performans sunan ve pek çok uygulama alanı olan 24Vac/dc armatürlerin açık alanlarda da tercih edilebilecek bir seçenek olarak ele alınır. Endüstriyel alanlarda en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmasının yanı sıra şantiyeler, spor salonları, kapalı otoparklar veya kapalı depolarda da tercih ediliyor. Belirli standartlara uygun olarak üretilen bu armatürler uzun vadeli bir kullanım hedefler. Bununla birlikte gemilerde de tercih edilen seçenekleri bulunur.

24Vac/dc armatürlerin yoğun bir ilgi görmesini sağlayan bir diğer önemli özelliği ise farklı modelleri kendi içerisinde yer veriyor olmasıdır. Bu sayede hem güç hem de lümeni değişen modeller arasından seçim yapmak kolaylaşır. Bu durumun sağladığı en önemli avantaj ise farklı alanlara uyum sağlayabilecek ve değişim ihtiyaçları karşılayabilecek bir seçim yapmanın mümkün olmasıdır. LARGO Etanj armatürler 21W ve 42W güç ile çalışır, 2100 lümen ve 4200 lümene sahip seçenekler ile sunulur. Böylelikle özellikle geniş ve büyük alanlarda aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılayan bir ürünün seçimini yapmak kolaylaşır.

24Vac/dc Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Pelsan aracılığıyla bulabileceğiniz ve farklı modellere sahip olan 24Vac/dc armatürleri AC veya DC güç kaynağına bağlanarak çalışır. Bu sayede ortaya çıkabilecek elektrik çarpması ve kıvılcım oluşturma gibi risklerin ortadan kaldırılması konusunda etkili bir rol oynar. Genel aydınlatma özelliğine sahiptir ve ortam şartlarına dayanımı ile ön plandadır.

Çalışma ortamını verimsiz hale getirebilecek problemlerin üstesinden başarıyla gelen 24Vac/dc armatürler ve uzun süreli kullanım vadeder. Montaj ve bakım esnasında sağladığı önemli kolaylık, LED’li tasarımı sayesinde etkili ve dengeli bir aydınlatmaya sahip olmaya yardımcıdır. Korozyon oluşumunu engelleyerek olası ışık kayıplarının da ortadan kaldırılmasını sağlar. Tüm bu avantajları her geçen gün daha geniş bir uygulama alanına ulaşmasını destekler.