Park ve Bahçe Direkleri

Park ve bahçe armatürleri içerisinde Park ve bahçe direkleri birçok farklı alanda kişilerin hayatını kolaylaştırır ve son derece konforlu bir hale getirir. Bu direk modellerinin birçok farklı seçeneği ve kullanım alanı da mevcuttur. Kullanım sağlanacak bölgeye göre ürün seçimi yapılabilir ve ürünün sunduğu tüm niteliklerden yararlanılabilir.

Park ve Bahçe Direklerinin Özellikleri Nelerdir?

Aydınlatma direkleri yolda araç kullananların ya da yakınında yürüyenlerin güvenliğini ve emniyetini sağlar. Bu ürünler birbirleri arasında uygun aralıklarla yerleştirildiğinden karanlık noktaları büyük ölçüde ortadan kaldırır. Modeller park ve bahçelerin aydınlatması, insanların engelleri ya da diğer tehlikeleri ayırt edebilmesine olanak sağlamalı, aynı zamanda dekoratif ve enerji tasarrufu sağlayan etkiler de elde etmelidir.

Bu ürünler dış mekanlarda tercih edildiği için yeterli koruma seviyesine sahip olması ve su geçirmez özelliğinin belirli bir aşamaya ulaşması gerekir. Aynı zamanda bu modeller sahip olduğu enerji tasarrufu unsuru ile de ön plana çıkmayı başarıyor. Armatürlerin montaj yüksekliği genellikle yüksek olduğu için yayılan ışığın aşırı parlama problemi yaratmaması bu noktada büyük bir önem taşır. Kamusal alanlarda yeterince parlak aydınlatma yayaların güvenliğini büyük ölçüde sağlayabilir.

Park ve Bahçe Direklerinin Modelleri

Bu modeller mevcut olabilecek ışık kirliliğini ve parlamayı en az seviyeye indirir. Her modelin kendine ait farklı teknik özellikleri bulunur. Bu direk modelleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Görüldüğü üzere bu ürünler birçok farklı modeli bünyesinde barındırıyor. Karya modeli farklı güç seçenekleri ile kişilerin karşısına çıkıyor. Bu güç seçenekleri 25 Watt, 50 Watt ve 75 Watt değerlerine sahip. Ürünü kullanacağınız alana göre güç seçeneği tercihinde bulunabilirsiniz. Ürünün güç seçenekleri değişiklik gösterse de boyut değerleri üzerinde herhangi bir değişiklik olmuyor. Buna göre ürünün boyutunun 330x330x747 değerlerine sahip olduğu söylenebilir.

Bahçe direkleri modellerine göz atarak istek ve ihtiyacınıza uygun nitelikler taşıyan ürün seçiminde bulunabilirsiniz.

Park ve Bahçe Direklerinin Fiyatları

Birçok farklı modele sahip bu ürünlerin fiyatlarında değişiklik olması son derece mümkün. Ürünün fiyat bilgileri ise modelin boyutuna, güç seçeneğine, kullanılacak olan bölgeye ve birtakım teknik özelliklere göre farklılık gösterebilir.

Park ve Bahçe Direklerinin Enerji Verimliliği

Park ve bahçe direkleri modellerinin enerji verimliliğini artırmak için genel olarak yansıtılan ışığın gücüne bakılabilir. Böylece üründen iyi bir performans alınarak yeterli aydınlatma sağlanır.  Bu nedenle bu ürünlerin beyaz ışık değerine yakın olması her daim daha iyi sonuçlar verir.

Park ve Bahçe Direklerinin Uygulama Alanları

Genellikle park ve bahçeler için tercih edilen bu modellerin çeşitli kullanım alanları bulunur. Bu kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

  • Açık otoparklar
  • Bina çevreleri
  • Meydanlar
  • Yol kenarları

Bu noktada her ürünün çeşitli özelliklerine göre kullanım bölgelerine ayrıldığını söylemek mümkün olur. Eğer bu modelleri temin etmek istiyorsanız ilk adım olarak kullanım sağlayacağınız bölge ile modelin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Park ve Bahçe Direklerinin Montaj Ve Bakım Kolaylığı

Bu direk modellerinin montaj aşamasına başlamadan önce ilk olarak konumlandırılacak bölgeler belirlenmelidir. Aynı zamanda bu bölgeler arasında eşit uzaklıkta bir mesafe olması gerekir. Ardından gerektiği taktirde bu işlem için belirli bir alan açılmalıdır. Gerekli bağlantıları yaptıktan sonra sistem üzerinde kontrol işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu modellerin bakımı için ise yıllık planlamalar yapabilirsiniz. Bu planlamalar doğrultusunda ürünün iç ve dış bölgesinde temizlik işlemleri gerçekleştirilebilir.

Pelsan firması bünyesinde sunulan tüm direk modellerine göz atarak dilediğiniz ürün için satın alma aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Bu noktada ürün özelliklerini ve açıklamalarını okuyarak size en uygun olan modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz.