Sıva Altı Ofis

Sıva altı ofis armatürleri tavanın altına yerleştirilerek mekanda yüksek kaliteli bir ışık yayılımı sağlamakla görevlidir. Bu sayede alanın estetiğini bozmaz ve aydınlatma konusunda mükemmellik sağlarlar.

Sıva Altı Ofis Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Sıva altı ofis armatürleri sahip oldukları özellikler sebebiyle yoğun bir ilgiyle karşılaşırlar. Bu durum hem kullanım alanlarını arttırır hem de her geçen gün daha popüler hale gelmelerini sağlar. Bu denli yoğun bir ilgiyle karşılaşmalarını sağlayan özellikleri arasında;

 • Sıvama enjeksiyon yöntemiyle üretilirler. Hem en her projeyi kolaylıkla uyum sağlayabilirler.
 • Pek çok projenin yaşadığı bir problem olarak değerlendirilen ışık sızmalarına kesin bir çözüm sunarlar.
 • Hızlı kablo bağlantısı sayesinde armatürün açılmasına gerek duyulmadan montaj işlemi tamamlanır.
 • Geniş bir kullanım alanına sahiptir ve kullanıldığı alanlarda ortamın ambiyansını olumlu açıdan etkiyi yaratır.
 • Kendi içerisinde farklı model ve çeşitlere sahip olması kullanım alanlarının genişlemesini sağlarken kullanıldığı alanların değişen ihtiyaçlarına başarıyla entegre olabilir.

Sıva Altı Ofis Armatürlerinin Modelleri

Sıva altı ofis armatürlerinin tercih edilen birçok modeli bulunur. Ürün grubunun en çok tercih edilen modelleri arasında;

 • Isoled G3L: 5 yıl garantili bir üründür. Kurum şartlarına uygundur ve ENEC belgesine sahiptir.
 • Dealed Armatür: Lensli modül ile üretilmiştir, 50 bin saatten daha uzun ömürlüdür. ENEC belgesine sahiptir.
 • Fertis Armatür: ENEC belgeli driver ile üretilmiştir. 50 binden daha uzun süreli bir ömre sahiptir. Lensli modül ile avantajlı bir kullanım sunar.
 • Nora G2: Nora G2 Armatür Siyah ve Nora G2 Armatür beyaz renk seçenekleri bulunur. Ofisler, okullar, mimarlık ofisleri ve toplantı salonları gibi birbirinden farklı alanlarda kullanılabilir. Kullanıldığı alanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek opsiyonlar ile üretilir.
 • Divaled Armatür: Anti-glare optik bir tasarım ile üretilmiştir. Direkt ve endirekt aydınlatma amacıyla kullanılabilir.
 • Effica Armatür: Gün ışığı ve hareket sensörü opsiyonu bulunur. Etkinlik faktörü 130 lm/W şeklindedir. Ofis, okul ve hastane gibi pek çok alanda kullanılabilirler.

Sıva Altı Ofis Armatürlerinin Fiyatları

Sıva altı ofis armatürleri hakkında en çok merak edilen konulardan biri fiyatlar olsa da modellerin kendi içlerinde farklı özelliklere sahip olduğunu dolayısıyla fiyatların değiştiğini söylemek gerekir. Modellerin kullanım alanları, kullanılmasıyla sağladığı avantajlar ve estetik açıdan dikkat çekici özellikleri fiyatların belirlenmesi konusunda en önemli rolü oynar.

Sıva Altı Ofis Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Aydınlatma sektörünün en önemli ürünlerinden biri haline gelen ve pek çok farklı ortamda tercih edilen sıva altı ofis armatürleri tercih edilmeleriyle birlikte çeşitli avantajlar yaratıyor. Bu avantajların arasında ise enerji verimliliği geliyor. LED teknolojisiyle üretilmeleri geleneksel ampullere oranda daha az enerji tüketmelerini sağlıyor. Bu durumda enerji konusunda önemli bir verimlilik ve tasarruf yaratıyor. LED teknolojisinin avantajından yararlanarak üretilen, estetik kaygıları başarıyla karşılayan ve pek çok alanda kullanılan sıva altı ofis armatürleri aydınlanma ihtiyacını giderirken karşılanması güç bütçeler ile karşılaşmak istemeyenlerin tercihidir.

Sıva Altı Ofis Armatürlerinin Uygulama Alanları

Estetik açıdan tercih edilebilecek mantıklı bir seçenek olan, bununla birlikte enerji verimliliği konusunda da pratiklik sağlayan ve kendine ait çok sayıda özelliği ile dikkat çekmeyi başaran sıva altı ofis armatürleri uygulama alanları konusunda önemli bir zenginliğe sahiptir. İsminden de anlaşılacağı üzere mimarlık yada mühendislik ofisleri başta olmak üzere çeşitli ofislerde oldukça sık şekilde kullanıldıkları görülür. Bununla birlikte hastane, okul ya da iş yeri gibi pek çok insanın aynı anda vakit geçirdiği kalabalık ortamlarda en temel ihtiyaçlardan biri olan aydınlanma ihtiyacını başarılı şekilde karşılamak amacıyla da sıva altı ofis armatürleri kullanılır.

Pelsan aracılığıyla bulabileceğiniz modeller kendi içlerinde farklı çeşitlere sahiptir. Bu durum değişen özellikleri olduğunu gösterir. Dolayısıyla uygulama alanları da oldukça geniştir. Modellerin değişen özellikleri kullanıldığı alanın değişen ihtiyaçlarını başarıyla entegre olur ve ihtiyaçları karşılar.

Sıva Altı Ofis Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

İç mekan aydınlatma armatürleri arasından tercih yapmaya çalışırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli etkenler bulunuyor. Eğer seçiminizin montaj konusunda kolaylık sağlamayan bir modelden yana yaparsanız bu durum kullanım öncesi çeşitli problem ve engellerle karşılaşmanıza yol açabiliyor. Bununla birlikte bakım esnasında kullanıcısına zorluk yaşatan ve sık aralıklarla bakıma ihtiyaç duyan iç mekan aydınlatma alternatiflerinden birini tercih etmek ekonomik açıdan doğru bir karar vermenizi engelleyebilir. En doğru kararı vermek, kullanacağınız alanın aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılamak ve bakım kolaylığı ya da montaj gibi konularda ayrıcalık yaşamak istiyorsanız tercihiniz sıva altı ofis armatürleri ile yapabilirsiniz. Hem montaj ve bakım esnasında kolaylık sağlayan hem de çevre dostu bir seçenek olarak değerlendirilen bu armatürler, kaliteli bir ürün grubu olarak ele alınıyor.