Bolard/ Çimen armatürü modelleri dış mekanlarda kullanılması ile biliniyor. Bu ürünlerin kullanım alanlarına da bağlı olarak birçok çeşidi bulunur. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak ve konforlu hale getirmek için tercih edilen bu ürünler farklı teknik özelliklere de sahip olabilir.

Bolard/ Çimen Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?  

Bu armatür modelleri öncelikle dış mekan kullanımı için bir tür dış mekan LED aydınlatması olarak ifade edilebilir. Ayrıca bu armatürler parlamayı azaltmaya yardımcı olarak ışığın yayalar ve yoldan geçenler için daha konforlu olmasını sağlar.

Bolard  Armatürlerinin Modelleri

Mayorka armatür modeli 10 Watt değerine sahip güç seçeneği ile ön plana çıkıyor. Bu ürünün boyutlarının ise 750x150x150 değerlerine sahip olduğunu söylemek mümkün. Bu model açık otoparklarda, bina çevrelerinde, parklarda ve meydanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Alcatra armatür modeli ise toplamda 18 Watt gücüne sahiptir ve bu ürünün boyutları 750x210x100x100 değerlerine sahip olması ile bilinir.

Tahiti armatür modeli de aynı şekilde 18 Watt değerindeki güç seçeneği ile kişilerin karşısına çıkar. Ürünün boyutları ise 750x180x100x100 değerlerine sahip. Bu modeller de meydanlar, açık otoparklar, parklar ve bina çevrelerinde tercih edilebilir.

Bolard / Çimen Armatürlerinin Fiyatları

Bu armatür modellerinin fiyat bilgileri birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu noktada ürünün boyutlarını, güç seçeneklerini, kullanım sağlanacak bölgeyi ve teknik özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Ürün hakkında detaylı bilgi almak için ürün açıklamalarını okuyabilirsiniz. Kişiler bütçeleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün seçiminde bulunabilir.

 Bolard Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Bu modellerin ürün verimliliğinin fazla olması için birtakım etkenlere dikkat edilebilir. Eğer üründen yüksek verim alınmak isteniyorsa ürünün Watt değerleri ve kullanım sağlanacak bölge arasında bir paralellik olması gerekir. Aksi halde tercih edilen ürün yerleştirildiği bölgeyi iyi bir şekilde aydınlatamayabilir. Bu noktada ürünlerin ışık sıcaklık dereceleri de büyük bir önem taşır.

Bolard Armatürlerinin Uygulama Alanları

Bu armatür modelleri özellikle dış mekan ortamlarında iyi bir performans sergiler çünkü doğal alanları geliştirmek, araziyi işaretlemek ve yürüyüş yolu aydınlatması sağlamak için kolay bir yol sunarlar. Genellikle bahçelere, kamusal yeşil alanlara ve kentsel alanlara yerleştirilirler. Aynı zamanda bu ürünlerin diğer kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

  • Açık Otoparklar
  • Bina çevreleri
  • Meydanlar
  • Parklar

Park ve Bahçe Armatürü modelleri kullanıldıkları alana estetik bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda amacına uygun bir şekilde kişilere yol gösterme, yönlendirmeyi kolaylaştırma ve yetersiz ışıklı alanlarda kolaylık sağlamak için tercih edilir.

Bolard Armatürlerinin Montaj Ve Bakım Kolaylığı

Pelsan tarafından sunulan bu modeller yere monte edilmesi ile bilinir. Bu noktada ilk adım olarak ürünlerin monte edileceği bölgeler iyi bir şekilde seçilmeli ve bu bölgeler arasındaki mesafeler eşit olmalıdır. Sonrasında gereken temel atıldıktan sonra ürün montajına başlanabilir. Ardından gerekli kontrolleri de yaparak montaj aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Bu ürünlerin bakımını aylık ve yıllık olarak yapmak ise kişilere daha kolay bir seçenek sunar.