Genellikle akaryakıt ve benzin istasyonlarında led kanopi armatürleri ısı geçirgenliği maksimum seviyede olan bir aydınlatma türüdür. Fabrika ve atölyelerde aydınlatma armatürü olarak kullanılır. Dayanıklı ve uzun süreli kullanıma sahip bir aydınlatma türüdür.

Led Kanopi Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Yüksek tavanlı mekanların ilk tercihlerinden biri olan ve dikey nesneler üzerinde ihtiyaç duyulan ışığı oluşturan led kanopi armatürler farklı güç seviyelerine sahiptir. Modellerin kendilerine ait farklı özellikleri olması değişen ihtiyaçları başarılı karşıladıklarını gösterir. Bununla birlikte led kanopi armatürlerin soğutucu özellikli bir gövdesi bulunur. Bu sayede çok sıcak alanlarda daha uzun süreli ve dayanıklı şekilde çalışabilirler.

Led Kanopi Armatürlerinin Modelleri

Led kanopi armatürlerinin farklı modelleri bulunur. Modellere göre değişen özellikleri armatürlerin farklı alanlarda kullanılmasını sağlar. En çok tercih edilen led kanopi armatürleri arasında;

  • Piroliz Kanopi Armatür: 5 yıl garantili bir modeldir. IP67 korumaya sahiptir. 100 bin saatten daha uzun kullanım ömrü ve 10kV dahili parafudr ayrıcalıklı özellikleridir. 30, 60 ve 90 derece lens ile üretilmiştir. Binaların çevresini aydınlatmak için, otoyollarda ya da meydanlarda kullanılabilir.
  • Okta Kanopi Armatür: 140lm/W etkinlik faktörüne sahip olan Okta modeli ENEC belgeli driver ile üretilmiştir. Lens opsiyonu ayrıcalıklı ve pratik bir kullanım sunar. Özellikle benzin istasyonlarında tercih edilir.
  • Lenta Kanopi Armatür: Ekonomik fiyatıyla pek çok kullanıcının tercihi olan bu model IP65 korumaya sahiptir. Su ve tozdan etkilenmeyerek, dayanıklı bir kullanım sunar. Yüksek verimli dahili sürücü ile üretilmiştir. 100 W güce sahiptir.

Led Kanopi Armatürlerinin Fiyatları

Led kanopi armatürlerinin kendi içlerinde farklı modelleri ayrı oldukları görülür. Uzun ömürlü yanma süresine sahip olan modeller değişen ihtiyaçları başarıyla karşılayabilecekleri gibi modellerin birbirinden farklı olması farklı alanlarda kullanılmalarını sağlar. Bu durum fiyat aralıklarını da değiştirir. Her modelin fiyatı değişiyor olsa da bütün modellerin dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu göz önünde bulundurulduğunda ekonomik bir seçenek olarak değerlendirmeleri mümkündür. Bununla birlikte ışık verimliliği gibi avantajlar yaratmaları da hem tercih edilme ihtimallerini hem de kullanım alanlarını artırır.

Led Kanopi Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Özellikle akaryakıt ve benzin istasyonu gibi alanlarda kullanılan kanopi armatürler LED teknolojisiyle önemli özelliği ise enerji konusunda sağladığı verimliliktir.

Sıradan armatürler ile karşılaştırıldığında çok daha az enerji tüketerek daha yoğun ışık sağladığı görülür. Bu durum elektrik için ödenmesi gereken faturanın gözle görülür şekilde düşmesini sağlarken, tasarruflu bir yöntemden yana tercih yapabilmeniz konusunda da destekleyicidir. Büyük alanların kolaylıkla aydınlanmasını sağlarken aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılayan kanopi armatürler sahip oldukları LED teknoloji sayesinde çevreye de zarar vermezler. Ekonomik açıdan doğru bir karar oldukları gibi çevre adına da zararsız olmaları pek çok alanda tercih edilmelerini sağlar.

Led Kanopi Armatürlerinin Uygulama Alanları

Endüstriyel armatürler içerisinde Led kanopi armatürlerin uygulama alanlarını kısıtlamak doğru değildir. Gelişen teknolojiye bağlı olarak ayrıcalıklı özellikler ile üretilen dolayısıyla pek çok alanda kullanılan bu armatürler bir çok çeşide sahiptir. Çeşitlilik konusunda da sunulan zenginlik her ihtiyaca başarıyla karşılayacak bir seçim yapabilmeyi kolaylaştırır.

 En çok tercih edildiği alanlar arasında cadde, otoyol, benzinlik, bina, açık alan, depo, fabrika, dış cephe, üretim tesisi, AVM, otopark, eğitim alanı, ofis, stadyum, koridor ve spor salonları bulunur. Bu gibi açık ya da geniş alanlarda yoğun ışık sağladığı ve sıcak ya da soğuk havadan etkilenmediği için avantajlı bir kullanım sunar.

Led Kanopi Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Açık ya da geniş alanların daha konforlu hale gelmesini sağlarken aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılayan led kanopi armatürler pratik bir montaj sistemine sahiptir. Açık havada yer alan binalara ya da yapılara da monte edilebiliyor olmaları kullanılmasıyla sağladığı en önemli avantajlarından biridir.  

Pelsan aracılığıyla bulabileceğiniz ve kendine ait birçok modele sahip olan led kanopi armatürler bakım esnasında da kolaylık sağlar. Sıcak ve soğuktan etkilenmediği için avantajlı bir kullanım sunan ve uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir seçenek olarak değerlendirilen led kanopi armatürleri modellerinin değişmesi bakım esnasında dikkat edilmesi gereken etkenlerin değişmesine yol açabilir. Modelin özelliklerine uygun şekilde yapacağınız bakım kullanım süresini uzatacak ve daha güvenli hale getirecektir.