Endüstriyel armatürler içerisinde Etanj led armatürleri LED teknolojisiyle üretilen, dış mekanlarda ve zorlu hava koşullarında kullanılabilen aydınlatma çeşididir. Etanj armatürler su ve toza karşı dayanıklıdır ve bu sayede dış ortam koşullarında güvenli şekilde çalışmaya devam ederler.

Çeşitli boyut ve güç seviyelerinde üretilen led etanj armatürler yüksek dayanıklılığa sahiptir. Nemli ortamlardan ya da toz gibi dış etkenlerden etkilenmezler. Geleneksel aydınlatma sistemlerine kıyasla daha düşük enerji tüketmeleri ve daha uzun ömürlü olmaları avantajlı özellikleri arasındadır.

Etanj Led Armatürler inin Özellikleri Nelerdir?

Etanj led armatürler farklı malzemlerden üretilirler. Farklı uzunluk ve watt değerinde olan etanj LED armatürler özellikle endüstriyel alanlarda ayrıcalıklı bir kullanım yaratır.

Endüstriyel alanların aydınlatılması amacıyla kullanılabilir. Enerji verimliliğinin yüksek olması tercih edilmesini sağlayan en temel etkenlerden biridir. Geniş güç seviyelerinde üretilmiş modelleri ve çeşitleri bulunur. Modellerin kendi içlerinde farklı gruplara ayrılmaları alanın ihtiyacını tam anlamıyla karşılayacak bir tercih yapabilmeyi sağlar.

Etanj Led Armatürlerinin Modelleri

Dayanıklı olmalarının yanı sıra enerji verimliliği konusunda da avantajlı bir kullanım sunan etanj led armatür modelleri Pelsan aracılığı ile erişebileceğiniz pek çok seçeneğe sahiptir. En çok tercih edilen etanj led armatür modelleri arasında;

 

Birden fazla model olmasının sağladığı en önemli avantaj değişen alanların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak bir model bulmayı kolaylaşmasıdır. Endüstriyel alanlarda pek çok mekan için tercih edilebilecek ve ekonomik bir çözüm olarak değerlendirilen etanj led armatürler yüksek mekanik dayanıma sahiptir. Kimyasal dayanımının yüksek olması ve anti korozyon paslanmaz özellikleri uzun süre boyunca avantajlı bir kullanım sunmaya devam etmesini sağlar.

 

Etanj Led Armatürlerinin Fiyatları

Açık alanlarda kullanılan ve zorlu hava şartlarında dahi aydınlanma ihtiyacını başarıyla karşılamayı hedefleyen etanj led armatürler farklı modeller ile üretilirler. Her geçen gün daha geniş bir uygulama alanına ulaşan bu ürünler gelişen teknolojiye bağlı olarak ayrıcalıklı özellikler ile üretilmektedir. Buna bağlı olarak fiyatları değiştiren bazı önemli etkenler bulunur.

Fiyatların değişmesini sağlayan en temel etken kullanım esnasında sağladığı avantajlar ve güç opsiyonlarıdır. Her alanın ihtiyacını başarıyla karşılayacak bir ürün bulabileceğiniz geniş bir ürün skalasına sahip olan etanj led armatürler bütçenize uygun bir seçim yapmayı kolaylaştırır.

Etanj Led Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Endüstriyel aydınlatma ürünleri arasında yer alan etanj LED armatürler çeşitli özelliklere sahiptir. Tasarım özellikleri farklı alanlarda ve özellikle endüstriyel alanlarda kullanıldığı takdirde avantajlar yaratmasını sağlar. Suya ve toza karşı dayanıklı olmaları tercih edilmelerini sağlarken IP65 özellikleri yağmur, kar, nem ve toz gibi dış etkenlerden etkilenmeden uzun süre boyunca çalışmalarına imkan tanır.

LED teknolojisiyle üretilmeleri düşük enerji tüketimiyle yüksek verimliliği bir arada sunmalarını sağlar. Geleneksel armatür çeşitleriyle karşılaştırıldığı takdirde harcadığı enerjinin çok daha düşük olduğu görülür. Uzun ömürlü olmaları ve uzun süre boyunca problem yaşatmadan çalışmaları tercih edilmelerini sağlayan en temel etkenlerden biridir. Enerji verimliliği yalnızca aydınlanma için ödemeniz gereken ücretin azalmasını sağlamaz. Aynı zamanda çevreye verilen zararın da minimize edilmesini sağlar. Endüstriyel aydınlatma güvenli bir şekilde çalışabilen etanj LED armatürler farklı boyut ve güç seçenekleriyle üretildikleri için aydınlatma ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Etanj Led Armatürlerinin Uygulama Alanları

Etanj led armatürlerin uygulama alanları oldukça uzun bir listeye sahiptir. Suya ve toza karşı dayanıklı yapıları geniş bir kullanım alanına sahip olmalarını sağlar. Endüstriyel alan aydınlatması olarak tercih edilirler. Farklı modeller olması endüstriyel alanların değişen ihtiyaçlarını başarıyla karşılamalarına yardımcıdır. Yüksek tavanlarda güçlü bir aydınlatma sağladığı için endüstriyel alanlarda da kullanılabilir. Ortamları homojen bir şekilde aydınlatarak yetersiz ışık kaynağı sebebiyle meydana gelebilecek problemlerin önüne geçilmesini amaçlarlar.

Etanj Led Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Etanj LED armatürlerin farklı modelleri bulunur. Değişen alanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ürün grubu olduğu için sıva üstü ya da bant armatür gibi farklı modeller ile tasarlanır. Bu durum montaj esnasında dikkat edilmesi gereken etkenlerin de değişmesini sağlar. Pratik bir tasarım ile montaj süresi boyunca zorluk yaşatmaz ve sürecin kolaylıkla tamamlanmasını destekler.  

LED teknolojisiyle üretildiği için uzun yıllar boyunca kullanılabilen etanj led armatür modelleri bakım esnasında da kolaylık sağlar. Sık aralıklarla bakıma ihtiyaç duymaması LED armatür özellikleri arasındadır. Katı ve sıvı cisimlerden, buhardan ya da su sıçramalarından etkilenmez ve buna bağlı olarak ateş ya da patlama gibi istenmeyen durumları beraberinde getirmez.