Solar Armatürler

Solar armatürler dış mekan aydınlatma armatüleri içerisinde kullanılan ve yalnızca güneş enerjisi ile çalışarak büyük bir tasarruf seçeneği sunan ürünler olarak bilinir. Bu armatürlerin birtakım kullanım alanları ve çeşitleri de bulunur. Kullanım sağlayacağınız alana bağlı olarak ürün seçiminde bulunabilirsiniz.

Solar Sokak Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Güneş enerjili bu armatürler genellikle aydınlatma yapısına monte edilen veya direğin kendisine entegre edilen, panellerle çalıştırılan yükseltilmiş ışık kaynakları olarak ifade edilebilir. LED’lere güç sağlayan şarj edilebilir bir pili şarj eder. Güneş enerjili armatürler gece boyunca çalışacak şekilde tasarlanmıştır. 

Solar Sokak Armatürlerinin Modelleri

Bu armatür modelleri kullanım alanlarına ve birtakım faktörlere göre birbirinden ayrılıyor. Modeller arasında ise Accra Solar HLO, Accra Solar, Accra Solar Projektör, Solar Rio XS G2 ve Solar Doka G2 yer alıyor. Accra Solar HLO modeli farklı ışık akısı özellikleri ve 450x210x80 değerine sahip boyutuyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu ürünün üç gün otonom süresi de bulunuyor. Accra Solar modeli ise güç seçenekleri ile çalışıyor demek doğru olur. Bu noktada ürünü kullanacağınız alana bağlı olarak güç seçeneği tercihinde bulunabilirsiniz. Ürünün boyutları güç seçeneklerine göre farklılık gösteriyor.

Accra Solar ürününü kullanabilmeniz için bataryaya ve uzaktan kontrol edebileceğiniz bir kumandaya ihtiyacınız olur. Ürün bünyesinde herhangi bir kablo bağlantısı olmadığı için kurulum aşamalarını kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu model farklı boyut seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. Solar Rio XS G2 modelinde en göze çarpan özelliğin yüksek hızda şarj etme kapasitesi olduğunu söylemek mümkün. Bu ürün de aynı şekilde uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor ve batarya bölümü değiştirilebiliyor. Solar Doka G2 ürünü de aynı şekilde uzaktan kumanda ve hızlı şarj niteliklerine sahip.

Kişiler istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak aynı zamanda da ürünü kullanacağı alanı göz önünde bulundurarak dilediği modeli tercih edebilir. Tüm modellerin açıklama bölümlerine geçiş yaparak ürünler hakkında detaylı bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Solar Sokak Armatürlerinin Fiyatları

Solar Sokak armatürleri fiyatı belirlenirken birçok unsur göz önünde tutulur. Bu unsurlar arasında ürünün boyutu, güç seçenekleri, şarj edilme özellikleri ve diğer teknik özellikler sayılabilir. Bu noktada kişilerin bu ürünleri satın almak için ayırdığı bütçe miktarı da büyük bir önem taşır. Bütçeniz doğrultusunda dilediğiniz armatür modelini tercih edebilirsiniz.

Solar Sokak Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Güneş enerjili armatürler genel olarak şebekeden bağımsız bir nitelik taşır. Bu sayede bu modeller son derece maliyeti az olarak belirlenir. Modellerin bir kısmında kablo bağlantısı yer almadığı için olası riskler de en az düzeye indirilir. Bu modellerin enerji verimliliğinin yeterli düzeyde olmasını istiyorsanız doğru ürünü doğru alanda tercih etmelisiniz. Böylece üründen yüksek bir verim almanız mümkün hale gelir. Aynı zamanda ürün kullanıldığı bölgeyi en iyi şekilde aydınlatır.

Solar Sokak Armatürlerinin Uygulama Alanları

Bu modeller için birçok farklı kullanım alanı olduğunu söylemek mümkün. Güneş enerjisi ile çalışan modeller dış mekanlara uygun olduğu için sokak aydınlatmasının yanı sıra otopark, patika, park gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda bu modellere birçok kamusal alanda da rastlanır. Ürünlerin diğer kullanım alanları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Bina çevresi
  • Meydanlar
  • Havaalanları

Solar Sokak Armatürlerinin Montaj Ve Bakım Kolaylığı

Bu armatür seçeneklerinin kablosuz modelleri kişilere büyük ölçüde bir montaj kolaylığı sağlar. Eğer güneş enerjisi ile çalışacak bir model tercih ettiyseniz de montaj yapılacak bölgenin iyi seçilmesi gerekir. Sonrasında çeşitli montaj yöntemleri kullanılarak ürünler sabitlenebilir. Son aşamada sistemin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ederek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Pelsan ile sizlere sunulan tüm bu modeller arasından istek ve ihtiyacınızı karşılayan ürün seçimini yaparak satın alma aşamasına kolay bir şekilde geçebilirsiniz.