Mimari armatürler içerisinde Lineer armatürleri diğer aydınlatma sistemlerinden farklı olarak talep edilen renk ve boyutlarda üretilebilir. Kişiselleştirilebilir bir aydınlatma seçeneği olması pek çok alanda kullanılmasını sağlar. Bununla birlikte tercih edilmesini sağlayan çeşitli özellikleri bulunur.

Gördüğü yoğun ilgiye sebep olan en önemli özelliği ışık dağılımını direkt ya da endirekt olarak gerçekleştirdiği için göz yorgunluğunu ortadan kaldırılmasıdır. Bununla birlikte talep edilen renk ve boyutlarda üretilmesi alana özel bir aydınlatma seçeneği olarak anılmasını sağlar. Hem sıva üstü ve sıva altı aydınlatma olarak hem de sarkıt alanlarda tercih edilebilir.

Lineer Armatürlerinin Özellikleri Nelerdir?

Lineer armatürlerin tercih edilmelerini sağlayan birden fazla özellikleri bulunur. Bunların arasında;

  • Işık dağılımını homojen şekilde gerçekleştirir.
  • Dekoratif aydınlatma amacıyla kullanılabilir ve kullanıldığı alanda daha modern bir görüntü yaratır.
  • LED teknolojisiyle üretildiği için tasarruflu bir kullanım sağlar ve elektrik faturasında gözle görülür bir düşüş meydana getirir.
  • Renk seçenekleri konusunda geniş bir skalaya sahip olduğu için alanın ihtiyaçlarına uyum sağlayabilir.

 Bu gibi sebepler dolayısıyla avantajlı bir kullanım sağladığını söylemek mümkündür. Mimari dekorasyona uyum sağlayan ve özellikle yüksek tavanlarda tercih edilen lineer armatürleri kesintisiz ışık sağlar ve mekana değer katar. Aydınlatma ve dekoratif dizaynı farklı bir özellik katarak soft ve şık bir ışıklandırma sunar. LED teknoloji ürünleri arasında yer alması birçok alanda kullanılmasını sağlar.

Lineer Armatürlerinin Modelleri

Pelsan aracılığıyla bulabileceğiniz birçok lineer armatür modeli bulunmaktadır. Modellerin değişmesi özelliklerinin ve kullanım alanlarının da değişmesini sağlar. Gelişen teknolojinin en önemli parçalarından biri olarak anılan ve farklı uygulama alanları olan lineer armatür modelleri arasında;

 

Çoğunlukla yalın ve modern bir tasarım ile hayata geçirilen lineer armatürler montaj aparatı pozisyonu ayarlanabilir özellikleri sayesinde avantajlı ve pratik bir kullanım sunarlar. Okullar, ofisler ya da butikler gibi aynı anda pek çok kişinin bulunduğu mekanlarda kullanılabilirler. Uygulama alanlarının uzun bir listeye sahip olmasını sağlayan avantajlı özellikleri bulunur.

Lineer Armatürlerinin Fiyatları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan lineer armatürlerin farklı modelleri bulunduğu için fiyat aralıkları değişir. Montaj esnasında kolaylık ve kullanım esnasında sunduğu avantajlar sebebiyle uygulama alanları oldukça geniştir. Bununla birlikte fiyatların da değişken bir aralığa sahip olması her bütçeye uygun bir tercih yapabilmeyi kolaylaştırır.

Lineer Armatürlerinde Enerji Verimliliği

Lineer armatürlerin LED teknoloji ile üretilir. Alüminyumdan oluşan gövdeye sahip olan bir aydınlatma sistemidir. Dekoratif bir görüntü yaratmak gibi önemli avantajları da bulunur.

 Kullanıldığı alanlarda verimli bir aydınlatma sağlar. Mekanın estetik görüntüsüne ve daha verimli hale gelmesine dair olumlu şekilde katkıda bulunur. Bununla birlikte enerji verimliliği konusunda da ön plana çıkmayı başaran bir ürün grubudur. Dolayısıyla hem ekonomik açıdan mantıklı bir karar vermenizi destekler hem de mimari ve dekorasyon amaçlı kullanım kolaylığı sağlar. Kullanıcının ve kullanılacağı alanın gereksinim ya da tercihlerine bağlı olarak üretilebiliyor olması ise hemen her sektörde kullanılan bir ürün grubu haline gelmesini sağlamıştır.

 LED teknolojiyle üretilmeleri çevre dostu olmalarını sağlar. Enerji tüketimi açısından da ekonomik ve verimli olmaları pek çok alanda en çok tercih edilen aydınlatma ürünlerinden biri haline gelmesini sağlamıştır.

Lineer Armatürlerinin Uygulama Alanları

Lineer armatürler doğrudan ve dolaylı ışık dağılımına sahip oldukları için ofisler başta olmak üzere pek çok iç mekanda kullanılabilirler. Dekoratif aydınlatma olarak da tercih edilmeleri kullanıldığı alanda da modern bir görünüm yaratmalarını sağlar. Dekorasyona uyum sağlayacak şekilde sıva altı, sıva üstü veya sarkıt alanlarda uygulanabilirler.

 Lineer armatürlerin uygulama alanları oldukça uzun bir listeye sahiptir. İşyeri, ofis, otel, hastane ve okul gibi pek çok alan için uygun bir aydınlatma sistemidir.  Son yıllarda hareket sensörü sebebiyle koridorlar ve alışveriş merkezleri gibi gün içerisinde pek çok insanın girip çıktığı yerlerde de tercih edilmeye başlamıştır.

Lineer Armatürlerinin Montaj ve Bakım Kolaylığı

Her gün binlerce insanın vakit geçirdiği okul, ofis ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda kullanılan lineer armatürlerin avantajlı ve pratik bir kullanıma sahiptir. Pelsan firması tarafından sunulan Mimari armatürler olarak da değerlendirilen ve kullanıldığı alanlarda hoş bir görüntü yaratarak dekorasyona destek olan lineer armatürler montaj ve bakım esnasında kolaylık sağlamaları sebebiyle de tercih edilir. Lineer armatürlerin montajı bu alanda uzman kişiler tarafından kolaylıkla yapılabilir. Böylelikle hem bakım sürecine daha kolay hale getirebilir hem de kullanım süresini uzatabilirsiniz.