Pelsan tarafından sunulan farklı modellere sahip olan ve model çeşitliliği sebebiyle pek çok alanda led glob lambalar, pratik ve avantajlı bir kullanım sunarlar. Led teknoloji ile üretildikleri için geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Led Glob Lambalarının Özellikleri Nelerdir?

Led glop lambalar ışığın daha geniş alanlara yayılması amacıyla kullanılan, tavan lambası çeşitleri arasındadır. Bu ihtiyacın başarılı bir şekilde karşılanması ve aynı zamanda genel ambiyansa olumlu yönde katkıda bulunması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilen led glop lambalar, daha az ışıkla daha geniş alanların aydınlatılması konusunda destekleyici bir ürün grubudur. Kendi içerisinde farklı modelleri ayrıldığı için değişen ihtiyaçlar adına kolaylıkla seçim yapılabilir. Ergonomik ve pratik bir ürün olması pek çok alanda tercih edilmesini sağlar.

Led Glob Lambalarının Modelleri

Led glob lambaların farklı modelleri olması seçim yapmayı kolaylaştırır. Değişen özelliklere sahip modeller, geniş bir kullanım alanına sahiptir. En çok tercih edilen modeller arasında;

  • 18W-28W-38W LED Lamba: Vitrinler, banyolar, hastaneler, okullar ve ofisler gibi farklı alanlarda kullanılan bu ürünler 95 lm/W etkinlik faktörünü ile üretilmiştir. Güçlerine göre ışık akıları 1710, 2660 ve 3610 lm şeklinde değişir.
  • LED Buji: Endüstriyel mutfaklar, fabrikalar ve okullar gibi birbirinden farklı alanlarda kullanılan LED Buji 85 lm/W etkinlik faktörüne sahiptir. Aynı zamanda 4 W güç ve 340 lm ışık akısı ile üretilmiştir.
  • Acil LED Lamba: Evlerde, koridorlarda ver laboratuvarda kullanılmak için üretilen, avantajlı bir ürün olarak değerlendirilen ve acil ışıklandırma ihtiyacını başarılı şekilde karşılayan Acil LED Lamba 9/1,5 W güç, 750/180 lm şık akısı, 83 lm/W etkinlik faktörü ile üretilmiştir.
  • LED Filament: Led glob lamba modelleri arasında yer alan LED Filament vitrin, mağaza, ofis ve otellerde tercih edilen seçenektir. 100 lm/W etkinlik faktörü, 600 lm ışık akısı ve 6 W güç ile üretilmiştir.

Led Glob Lambalarının Fiyatları

Lambalar içerisinde Led glob lambaların farklı modelleri bulunur. Bu durumun sağladığı en önemli özellik fiyatları değiştirmesidir. Modellerin özelliklerinin değişmesi ile birlikte performansları ve kullanım alanları da değişir. Bu durum uygulama alanlarının değişmesini sağlarken fiyat aralıkların da farklılık göstermesine yol açar. Hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir seçim yapmayı kolaylaştıran modeller, pratik ve ergonomik bir kullanım sahiptir.

Led Glob Lambalarında Enerji Verimliliği

Enerji verimliliği konusunda başarılı bir seçenekten yana tercih yapmak istiyorsanız LED glop lambalar ihtiyacınız başarıyla karşılar. Daha az enerji tüketen ve daha fazlası üreten buna rağmen yüksek kaliteli ışık sağlayarak uzun süreli kullanım sunan LED glop lambalar hem ekonomik açıdan mantıklı bir seçenektir hem de çevre dostu olmaları sebebiyle tercih edilirler. Enerji verimliliği ön planda olmayı başaran bununla birlikte tercih edilebilecek farklı modelleri olduğu için değişen ihtiyaçları başarılı karşılayan lambalar, kendinize çevre için doğru bir karar verebilmeniz konusunda sizlere destekler. Uzun süreli kullanım sunmaları, aydınlanma ihtiyacını karşıladıktan sonra ödenmesi gereken fatura minimize etmeleri gibi avantajları bulunur.

Led Glob Lambalarının Uygulama Alanları

Led lamba modelleri butikler, ofisler, okullar, oteller, hastaneler, merdivenler, toplantı salonları ve mağazalarda tercih edilir. Geniş alanlarda aydınlanma ihtiyacını düşük enerji ile karşıladığı için enerji verimliliği adına da önemli bir ürün grubu olarak değerlendirilen bilir. Aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olması tercih edilme sebepleri arasındadır. Led Tube Lambalar da kullanım için iyi seçimdir.

Led Glob Lambalarının Montaj ve Bakım Kolaylığı

Led Buji gibi ayrıcalıklı özelliklere sahip olan lambalar montaj ve bakım esnasında kolaylık sağlar. Montaj kolaylıkla gerçekleşirken, kullanım esnasında herhangi bir bakıma ihtiyaç duymaması ve uzun süreli kullanım sunması pek çok alanda tercih edilmesini sağlayan etkenler arasındadır.