Yılın Aydınlatma Firması Pelsan

news image

Yılın Aydınlatma Firması “Pelsan”

Aydınlatma Portalı tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen “Yılın Aydınlatma Firması Anketini” değerli destekçilerimizin oylarıyla 1. sırada tamamladık.

Aydınlatma Portalı, 1.755 bireysel üyesine sordu. Üyeler, Yılın Aydınlatma Firması‘nı belirlemek için oy kullandı. “Yılın Aydınlatma Firması sizce hangisi olmalıdır?” başlıklı anket, Aralık ayı içerisinde portal üyelerine e-posta yoluyla gönderildi. Üyeler, e-posta içerisinde oy vermek istediği firmanın üzerine tıklayarak oy kullandı. Oylama Ocak ayının ilk haftasına kadar devam etti. Toplam 1.755 kişiye iletilen ankette her üye yalnızca bir kez oy kullanma hakkına sahipti. Oylama tamamlandığında, Pelsan Aydınlatma yüzde 14,5 oranla oyların çoğunluğuna sahip olarak üçüncü kez “Yılın Aydınlatma Firması” olarak seçildi.

2018 yılı içerisinde,
Kendi bünyemizde yer alan, konularında uzman güçlü mühendis kadrosuna sahip Ar-Ge departmanımızla yeni ürünler tasarladık.

Tasarımı ve üretimi bize ait olan inovatif ürünlerimizle, tüm ürün gruplarımızda LED ürün gamını her geçen gün genişleterek, sektörün ihtiyaçlarına tek adresten cevap verdik.
 
Uluslararası alanda kabul görmüş ENEC, TSE, ATEX belgeleri ile yeni ürünlerimizin kalitesini tescil ettik.

Batum Havalimanı, Kazakistan Nazarbayev Üniversitesi, Ovit Dağı Tüneli, Gaziantep Kalesi, Erzincan Çöpler Altın Madeni gibi Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanında önemli ve başarılı aydınlatma projelerine imza attık.

Almanya’dan Fildişi Sahilleri’ne kadar tüm dünyada 65’den fazla ülkeye ihracat yaptık.

Sosyal sorumluluk projelerimizden “Eğitime Destek” projemizle üniversite ve meslek liseleri ile iş birliği içerisinde olup, öğrencilerimizin geleceğine yatırım yaptık.

Yurt içi ve yurt dışında katıldığımız 10 fuarda ülkemizi başarıyla temsil ettik.

Yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Aydınlatma Portalı aydınlatma.gen.tr’de düzenlenen “Yılın Aydınlatma Firması” yarışmasında, firmamızı oylarıyla destekleyen herkese teşekkür eder, ankette bizimle birlikte yarışmış tüm rakiplerimize başarılı bir yeni yıl dileriz.

Saygılarımızla,
Pelsan Aydınlatma Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Pelsan Aydınlatma A. Ş. Hakkında…

37 yıl önce İstanbul’da kurulan Pelsan Aydınlatma A.Ş. üretim, ihracat ve istihdam rakamları ile aydınlatma sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biridir.

30.000 m² kapalı alana sahip Pelsan tesislerinde, 450 çalışanla yılda 5 milyon aydınlatma armatürü üretilmekte ve 65 ülkeye ihracat yapılmaktadır.

Optik, ısıl, mekanik ve elektriksel tasarımlar Pelsan’ın kendi bünyesindeki güçlü bir mühendis kadrosuna sahip Ar-Ge departmanıyla yapılmaktadır. Yine kendi bünyesinde kurulmuş olan ve Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilerek tescil edilen Aydınlatma Laboratuvarı ile ürünler gerekli tüm testlere tabi tutularak belgelendirilmektedir. Pelsan, sahip olduğu bu imkânlarla, son yıllarda gelişen ve yayılan LED teknolojisine de geçiş yapmış ve bu teknolojiye uygun verimli armatürler üretmeye başlamıştır.

Bütünsel tasarruf yaklaşımı ile mekânlara özel projelendirme ve aydınlatma tasarım hizmeti de veren Pelsan’ın ana ürün grupları İç Aydınlatma, Dış Aydınlatma, Endüstriyel Aydınlatma, Lamba ve Ekipmanlardır.

Sosyal sorumluluk alanında ülkemiz aydınlatma sektörünün ve gençlerinin geleceğine yatırım yapmayı görev olarak kabul eden Pelsan, üniversitelere aydınlatma laboratuvarları hibe etmekte ve uyguladığı PMTP (Pelsan Aydınlatma Management Trainee Programı) programı ile öğrencilere iş ve staj olanakları sağlamaktadır.

Üretilen aydınlatma ürünleri müşterilere, ülke sathına yayılmış geniş bayi ağı, zincir mağazalar, TEDAŞ ve proje kanalları ile ulaştırılmaktadır.