Yeni Mimari Aydınlatma Markamız: RECTA

news image

Yeni Mimari Aydınlatma Markamız: RECTA

Pelsan, 1982 yılında kurulmuş, Türkiye'de aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren en büyük üretici firmalarından biridir. Pelsan aydınlatma iç, dış ve endüstriyel mekanlar için enerji verimli ve estetik aydınlatma ürünleri tasarlamakta ve üretmektedir. Geniş bir ürün yelpazesi ile; LED aydınlatma, sokak, endüstriyel, dekoratif, bahçe aydınlatmaları ve özel projeler için ihtiyaca yönelik aydınlatma sistemleri ile çözümler sunar.

3500 ürün çeşidi 19 ürün kategorisi ile tüm aydınlatma ihtiyaçlarını karşılar. 2009 yılında lamba ürün grubu markası Maxin, 2020 yılında kurulan ekonomik ürün grubu markası Tio’dan sonra şimdi yeni mimari ürün markası Recta karşınızda!

Mimari aydınlatma, bir yapı veya mekanın iç ya da dış mekanlarının estetiğini vurgulayan, atmosferik etkisi olan ve işlevsel olarak doğru aydınlatma sağlamayı amaçlayan bir aydınlatma tasarımıdır. Mimari aydınlatma, iç mekan veya dış mekan aydınlatması için birçok farklı seçenek sunar. Mimari aydınlatmada kullanılan armatürler, lambalar ve diğer aydınlatma sistemleri, mimari tasarımın çizgilerini, şekillerini ve dokularını vurgulamak için stratejik olarak yerleştirilir. Gölgelemeler, noktasal aydınlatma, gömme aydınlatma ve LED teknolojisi gibi birçok farklı teknik kullanılarak mimari özellikleri vurgulanır.

Tüm bunların yanı sıra, mimari aydınlatmanın hedefi, bir mekanın işlevsel gereksinimlerini de karşılamak için doğru aydınlatmayı sağlamaktır. İç mekan ve dış mekanların fonksiyonuna ve kullanım amacına uygun olarak aydınlatma planları yapılır.

Pelsan geniş ürün gamını, kalitesini, tecrübesini yeni mimari ürünlerine aktararak Recta markası ile bir araya topladı. Ofis armatürleri, mimari-dekoratif, sarkıt armatürler, spot ve ray spotlar, iç ve dış mekan aplikler, bahçe armatürleri, dmx, dmx wallwasher, LED bar gibi Pelsan güvencesi ile hayata geçirilen yepyeni armatürler, mekanlara şıklık katmaya hazır.

Recta ile Mekanlar Daha Şık

Işığı sanat ile buluşturan Recta, kullanım alanına uygun çözümler sunar. Mimaride aydınlatmanın önemi büyüktür. İç ve dış mekanlarda dekorasyona ve mimari yapıya uyumlu ürünler sunuyor. Estetik bütünlüğün korunması, fonksiyonel kullanıma sahip olması, ortamın daha geniş ya da istenilen şekilde gösterilmesi gibi durumlarda ışık önemli bir faktördür.

Geniş ürün grubu ile mimari mekanlarda tüm ihtiyaçlarınız için Recta tek bir adres sunuyor. Seçkin ürünler ile ihtiyaçlara yönelik çözümler sağlıyor. Ortama uygun armatürlerin seçimi ile daha ferah daha dinlendirici veya kolay odaklanmanızı sağlayacak aydınlatma hizmetleri uyguluyor. İç mekanlarda tercih edilen spot aydınlatmalar, bahçe ve teras gibi alanlara uygun aplikler ve iç mekan aplik uygulamaları için ürünlere katalogtan ulaşabilirsiniz.