Pelsan A-Tech Fuarı’nda…

news image

Pelsan Akıllı Teknolojilerle A-Tech Fuarı’nda…

Türk aydınlatma sektörünün en büyük üreticilerinden biri olan Pelsan Aydınlatma, 22 – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında, Ankara Congresium’da düzenlenen A-Tech Fuarı’na katıldı.

“Kamu ve özel sektörü buluşturan fuar” mottosuyla bu yıl ikincisi düzenlenen A-Tech Fuarı’nı bu sene Türkiye’nin birçok bölgesinden elektrik sektöründe yer alan firmalar, kurum ve kuruluşlar ve birçok meslek grubundan 5.000’in üzerinde kişi ziyaret etti.

Pelsan Aydınlatma ürün gamına yeni eklenen LEDli ürünlerini, Ofis Armatürleri, Downlightlar, Tavan Armatürleri, Etanj Armatürler, Yüksek Tavan Armatürleri, Projektörler, Yol ve Cadde Armatürleri, Wallwasher ve Lineer Armatürler başlıkları altında 9 ayrı grupta ziyaretçileri ile buluşturdu.

Fuarda sergilenen ürünler arasında yer alan ve TEDAŞ şartnamesine uygun olarak üretilen Rio LEDli Yol ve Cadde Aydınlatma Armatürleri ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken ürünlerden bir tanesi oldu. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Pelsan Aydınlatma, Akıllı Haberleşme Sistemlerini yol ve cadde armatürlerinde kullanarak aydınlatma kavramını bir üst seviyeye çıkardı. Wi-Fi ile uzaktan kontrollü sistemlerin yanı sıra Nema soket kullanarak haberleşme sağlayan Rio LEDli Yol ve Cadde Armatürleri ile ilave kablolama gereksinimi olmadan armatürlerin uzaktan kontrolü, ışık seviyesinin ayarlanması ve kullanım verilerinin anlık olarak haritalar üzerinden izlenmesine imkân tanımaktadır.

Geniş ürün gamını teknoloji ile harmanlayan Pelsan, profesyonel ürünleri ile her mekâna uygun aydınlatma çözümleri sunmaktadır. Özellikle endüstriyel aydınlatma çözümlerinde sektörde akla gelen ilk firma olan Pelsan Aydınlatma, fuarda tanıttığı yeni yüksek tavan armatürü ve yeni etanj armatürü ile ilgi odağı oldu. Yeni Forza Etanj ile montaj kolaylığını vurgularken, LEDli ve LED tüplü opsiyonları ile kullanıcılara alternatif sunmaktadır. Yeni Etna LEDli Yüksek Tavan Armatürü ile verimliliği vurgulayan Pelsan, zorlu tesis koşullarına uygun dayanıklı armatürler üretmektedir. Fuarda ziyaretçilere lansmanı yapılan Largo Ex-Proof Etanj Armatür, toz ve gaz patlama riski olan ortamlara özel olarak tasarlanmış olup, petrol istasyonları, enerji santralleri, kimyevi tesisler, boya fabrikaları ve kazan daireleri gibi yüksek riskli ortamlarda kullanıma uygundur.
Dış ve endüstriyel alanlarda olduğu gibi iç aydınlatmada da oldukça iddialı olan Pelsan, fuarda ofis aydınlatmasına yönelik armatürlerine geniş yer ayırdı. İç mekanda şartnamelere uygun ENEC ve TSE belgeli Isoled Backlight Ofis Armatürleri ile verimliliği vurgularken, yeni Endirekt Ofis Armatürü Divaled ile yüksek göz konforunu kullanıcılar ile tanıştırdı. Ofis armatürlerinin yanı sıra evsel kullanıma uygun yeni Picto – Punto Serisi Tavan Armatürlerini kullanıcıların beğenisine sunan Pelsan, bu dekoratif armatürler ile konutlara şıklık katarken, “dinamik beyaz” teknolojisi ile 3 farklı ışık rengini tek bir armatür bünyesinde bir araya getirerek, insan odaklı aydınlatmanın önemini vurguluyor.

Yönetim Kurulu Üyeleri, proje ve satış birimi ile birlikte geniş bir katılımla fuarda yerini alan Pelsan Aydınlatma, ziyaretçilerine ürünleriyle ilgili ayrıntılı bilgi paylaşımında bulundu. LED ışık kaynaklı armatürlerinin teknik detaylarla anlatıldığı 2018 ürün kataloğu ziyaretçileri tarafından beğeni toplayan Pelsan Aydınlatma, bünyesinde yer alan akredite laboratuvarda yaptığı ölçüm sonuçlarını da ziyaretçileri ile paylaşarak AR-GE çatısı altında yapılan çalışmalarını örneklerle ziyaretçilerine sundu.
Pelsan Aydınlatma A. Ş. Hakkında…
37 yıl önce İstanbul’da kurulan Pelsan Aydınlatma A.Ş. üretim, ihracat ve istihdam rakamları ile aydınlatma sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biridir.

30.000 m² kapalı alana sahip Pelsan tesislerinde, 450 çalışanla yılda 5 milyon aydınlatma armatürü üretilmekte ve 65 ülkeye ihracat yapılmaktadır.

Optik, ısıl, mekanik ve elektriksel tasarımlar Pelsan’ın kendi bünyesindeki güçlü bir mühendis kadrosuna sahip Ar-Ge departmanıyla yapılmaktadır. Yine kendi bünyesinde kurulmuş olan ve Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilerek tescil edilen Aydınlatma Laboratuvarı ile ürünler gerekli tüm testlere tabi tutularak belgelendirilmektedir. Pelsan, sahip olduğu bu imkânlarla, son yıllarda gelişen ve yayılan LED teknolojisine de geçiş yapmış ve bu teknolojiye uygun verimli armatürler üretmeye başlamıştır.

Bütünsel tasarruf yaklaşımı ile mekânlara özel projelendirme ve aydınlatma tasarım hizmeti de veren Pelsan’ın ana ürün grupları İç Aydınlatma, Dış Aydınlatma, Endüstriyel Aydınlatma, Lamba ve Ekipmanlardır.

Sosyal sorumluluk alanında ülkemiz aydınlatma sektörünün ve gençlerinin geleceğine yatırım yapmayı görev olarak kabul eden Pelsan, üniversitelere aydınlatma laboratuvarları hibe etmekte ve uyguladığı PMTP (Pelsan Aydınlatma Management Trainee Programı) programı ile öğrencilere iş ve staj olanakları sağlamaktadır.

Üretilen aydınlatma ürünleri müşterilere, ülke sathına yayılmış geniş bayi ağı, zincir mağazalar, TEDAŞ ve proje kanalları ile ulaştırılmaktadır.