UV-C Teknolojisi ile Ultra Hijyen Sağlayın

Günümüzde, bakteri ve virüs gibi patojenik organizmalarla mücadele hayatımızın her alanında sürüyor. Aydınlatma ürünleri sektörü de ultraviyole ışın teknolojisini kullanarak hijyenik ortamların elde edilmesine katkıda bulunuyor. Pelsan Aydınlatma, yeni UV-C sterilizasyon armatürleri serisiyle birlikte kapalı mekanları aydınlatırken ultraviyole ışınlar yardımıyla hijyenik çözümler sunuyor.

UV-C Teknolojisi Nedir, Nasıl Sterilizasyon Sağlar?

Pelsan, virüs ve bakterileri öldürücü gücü olan ultraviyole ışınlarını kullandığı yeni UV-C sterilizasyon armatürleri ile ultra hijyen sağlıyor. Yıllardır devam eden bilimsel araştırmalar, ışığın belirli bir dalga boyu seviyesinde virüs ve bakteriler gibi patojenik mikroorganizmaların yok edici etkisini ispatlıyor. 100nm ile 400nm dalga boyu aralığındaki ışınlar ultraviyole ışınlar grubunda yer alırken insan vücudu için zararlı olan ve hastalıklara yol açan patojenik canlıların yaşama ihtimalini en aza indiriyor. Uzmanlar, özellikle 280nm dalga boyu ve altındaki değerlere dikkat çekerken 265nm virüs ve bakterilerin öldürüldüğü en yüksek değer olarak ifade ediyor. Pelsan UV-C serisi armatürlerde 253,7nm dalga boyunda ultraviyole ışınlar kullanılıyor.

Virüs ve Bakterilerle Mücadele için Ultraviyole Çözümler

Virüs ve bakterilere karşı mücadelenin öneminin anlaşıldığı koronavirüs salgını sürecinde, özellikle insanların uzun süreler bir arada kaldığı mekanların dezenfekte edilmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor.

UV-C teknolojisini kullanan aydınlatma armatürleri tercih ederek evlerde, ofislerde, okul, hastane gibi kamusal alanlarda, hava ve yüzeyler dezenfekte edilebilir. Bu sayede günün istediğiniz saati ultraviyole ışınlar sayesinde alanların sterilizasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.
Mekanların dezenfekte edilmesinde şık ve kullanışlı tasarımlara imza atan Pelsan, UV-C serisi ile aydınlatmanın yanı sıra sterilizasyon süreçlerine de destek oluyor.

Her Mekanda Sterilizasyon

Pelsan UV-C serisinde, bant armatür, etanj armatür, taşınabilir/asılabilir armatür, ofis armatürü ve IP65 armatür olmak üzere 5 farklı ürün grubu bulunuyor. Her biri, farklı mekanlarda farklı ihtiyaçlara çözümler sunabilen armatürler, zaman ayarlı ozon free lambası ve güvenli kullanım sağlayan dahili sensörü ile üstün özellikler barındırıyor.
Mekanın özellikleri, kullanım amacı ve büyüklüğüne göre ihtiyacınıza uygun UV-C Aydınlatma armatürlerini seçebilirsiniz. Pelsan UV-C sterilizasyon armatürleri, ofislerde ve toplantı odalarında, hastane, adliye, kamu binaları gibi insan yoğunluğunun yüksek olduğu mekanlarda aydınlatma ve hijyeni bir arada sunuyor.
Yüzde 99’a kadar dezenfektasyon seviyesine sahip olan Pelsan UV-C armatürlerde, odaların büyüklüğüne, kullanılan UV-C lambaların sayısına ve bu lambaların enerji kapasitesine göre dezenfeksiyon oranı da farklılık gösterebiliyor.

UV-C armatürler hakkında bilmeniz gerekenler

• Ultraviyole teknolojisini kullanan Pelsan UV-C armatürlerde sensör özelliği bulunuyor. Bu özellik lambaların altında, çevresinde birileri varken otomatik olarak kapanmasını sağlıyor.
• UVC armatürlerin tam performans sergileyebilmesi için montaj yüksekliğinin zeminden en az 2,1 metre yükseğinde olması tavsiye ediliyor. (Taşınabilir/Asılabilir armatür hariç)
• Armatürlerin çalıştığı ortamın bağıl nem oranı yüzde 70'in üzerinde olmamalı. Aynı zamanda ampullerde optimum çalışma düzeyi için ortam ısısının 25°C ila 27°C derece aralığında olması öneriliyor.
• Pelsan UV-C armatürler hakkında daha fazla bilgi ve detay için ürünlerin broşürünü kataloglar sekmesinden inceleyebilirsiniz.