Sürücüler

Led sürücüleri çeşitli gruplara ayrılır ve farklı korunma özelliklerine sahiptir. Aydınlanma ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılan bir ürün grubu olan IP20 led sürücü, IP20 standardı tarafından korunur. 

Led sürücüler ledlerin çalışması amacıyla kullanılırlar. Beslemeli ve akım sınırlamaları olan güç kaynakları olarak da ele alınırlar. Dolayısıyla led kaynağa sahip olan armatürlerin aktif bir şekilde çalışabilmeleri ve avantajlı bir kullanım sunmaları IP20 led sürücüler ile direkt olarak ilişkili ve bağlantılıdır. Avantajlı, çevreye zararı olmayan, ergonomik ve pratik kullanım sunan bir sürücü olarak ele alınabilir.

İP20 Led Sürücüsünün Özellikleri Nelerdir?

IP20 bir koruma sınıfıdır. Koruma standardı olarak da değerlendirilebilir. Elektronik cihazların ya da aletlerin koruma sınıfını belirtmek için kullanılan IP “Ingress Protection” kelimelerinin kısaltılmasından oluşur. Cihazın dış etkenlerden korunma derecesini belirtmek amacıyla kullanılır.

İP20 Led Sürücüsünün Modelleri

IP20 Led sürücüsünün tek bir modeli bulunur. İsminden de anlaşıldığı üzere IP20 koruma standartlarında üretilen bir modeldir. Bu durum özellikle iç mekanlar için avantajlı ve pratik bir kullanım sunmasını sağlar. IP20 led sürücünün kendi içerisinde değişen çeşitleri bulunur. Güç seviyeleri değişen çeşitler 25, 41, 30 ve 42 W olarak değişkenlik gösterir. Güç seviyeleri değiştiği için kullanım alanları da değişkenlik gösterebilir.

İP20 Led Sürücüsünün Fiyatları

Pelsan firması tarafından sunulan İP20 Led sürücüler ile ilgili merak edilen konuların arasında fiyatlar gelir. Ayrıcalıklı bir kullanım sunması ile tercih edilen, koruma standartları sebebiyle güvenilir bir sürücü olarak değerlendirilen ve farklı güç seviyelerine sahip olan IP20 led driver modeli performansına ve güç seviyesine bağlı olarak değişen bir fiyat aralığına sahiptir. Bu durum hem ihtiyacınızı hem de bütçenizi tam anlamıyla karşılayan bir seçim yapmanızı destekler ve kolaylaştırır.

İP20 Led Sürücüsünde Enerji Verimliliği

Beslenme kaynağı ile beslenerek anot ucundan katot ucuna doğru tek yönde akım geçiren böylelikle ışık meydana getiren yarı iletken madde LED olarak değerlendirilir. Led sürücülerin tercih edilmesini sağlayan birden fazla özellikleri bulunur. Karakteristik özelliklerini maksimum seviyede sunan, enerji verimliliği konusunda ön planda olan bu ürünler, aydınlanma ihtiyacını karşılarken aydınlanma ihtiyacı için ödenmesi gereken faturanın da minimize edilmesini sağlar.

İP20 Led Sürücüsünün Uygulama Alanları

IP20 led sürücüsüler hemen hemen tüm aydınlatma armatürlerinin içerisinde yer almaktadır.

Yapay ışık kaynaklarından yana yapılacak tercihin yeterince verimli olması pek çok açıdan önemlidir. Uzun süreli kullanım sağlamaları tercih edilmelerini sağlayan en önemli avantajları arasındadır.

İP20 Led Sürücüsünün Montaj ve Bakım Kolaylığı

Sensörler ve Sürücülerden Sürücü modelleri kendilerine ait farklı özelliklere sahiptir. IP20 led sürücüler, güvenli ve kolay bir kullanım sunarlar. Sensör modelleri de ayrıca farklı özelliklere sahiptir.