Smart Sistem

Küresel ölçekte sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılması için gerekli olan enerji verimliliğinin ve tasarrufunun sağlanması çok önemli hale gelmiştir. Bu amaçla özelikle aydınlatma amacı ile kullanılan enerjide tasarrufa gidilmesi ve verimliliğin arttırılması için önemli çalışmalar yapılmaktadır. 

Akıllı aydınlatma sistemleri özellikle enerji tüketimini düşürmek ve enerji tasarrufu elde etmek için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Geleneksel lambaların LED lambalar ile değiştirilmesi buna temel bir örnektir. Bütünsel enerji tasarrufu kapsamında; LED teknolojisine dönüşüm ile verimlilik, bakım kolaylığı, takip edilebilirlik, esnek tasarımlar, uzun ömürlü ve çevreye duyarlı tasarımlar ön plandadır. Akıllı sistemler ile güneşin doğuşu ve batışına göre belirli saatlerde cihazların açılıp, kapanması kolaylıkla otomatik sisteme alınmaktadır. Özellikle yol, cadde ve park aydınlatmalarında kullanılan armatürlerin kontrolü için tercih edilen bir sistemdir.

Pelsan ile; hem estetik tasarımlı hem çevreye duyarlı akıllı sistemlere ulaşabilirsiniz. Uzaktan kontrol imkanı ile Rio yol ve cadde armatürleri enerji tasarrufu ve bakım kolaylığı açısından size güvenli bir akıllı aydınlatma sistemi sunar.