Solar Sistem

Güneş enerjisinden yararlanarak, elektriğe olan ihtiyacı azaltan sistem aydınlatmasıdır. En başta yapılacak olan yatırım maliyeti, işletme maliyetini ortadan kaldırır. İhtiyaca göre planlanabilecek aydınlatma sistemleri ile otomatik olarak yanıp, belirli saatlerde sönen lambalar ile avantaj sağlar. Solar aydınlatmalarda; armatür, güneş paneli, akü, inverter, şarj regülatörü ve özel otomasyon ekipmanları bulunur. Sistemin; işletme maliyetini düşürmesi, elektriksel kayıpların azalması, dışa bağımlılığın yok olması, ihtiyaca göre elektrik üretilebilmesi ve kolay montaj gibi birçok faydaları vardır.

Çevre için sürdürülebilirliği arttıran solar sistem, aydınlatma sektörü için büyük önem taşır. Yenilenebilir enerji kaynaları hem çevreye hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Sokak, bahçe, cadde, bina aydınlatmaları gibi pek çok farklı alana uygulanabilir. Aydınlatma ihtiyacının fazla olduğu alanlarda kullanıldığında, maliyeti yaklaşık sıfıra ulaştırarak kazanç oranını çoğaltmaktadır. Yılın en düşük güneşli zamanları baz alınarak hazırlanan bu sistem, kapalı havalarda dahi kristal ışınları depolar. Güçlü ledler sayesinde, ortamı rahatlıkla aydınlatabilir. Şarj cihazları ve bataryalar kolayca şarj edilerek uzun süreli kullanım sağlanabilir. Güneş enerjisinden daha fazla yararlanabilmek için farklı yönlerde ve yere paralel şekilde montaj yapılabilir. Güneşe dönük konumlandırılan paneller, istenilen durumlarda yer değiştirilebilir. Sistem ışınlara göre otomatik olarak açılıp kapanmaktadır.

Pelsan sayesinde, bahçe armatürlerinde geniş ürün seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Alüminyum gövdeler sayesinde LED’lerin etkin soğuması sağlanır ve uzun ömürlü, dayanıklı bahçe armatürlerine sahip olursunuz. Katalog ürünleri dışında özel butik üretimler yapılabilmektedir.