Bitki Aydınlatma Uygulamaları

Doğal ışık, tarında ihtiyaç duyulan enerji için genellikle yetersiz kalır. Bu durumlarda daha hızlı büyüme elde etme ya da düzenli ekin toplayabilmek için ışık sistemleri çözümlerine başvurulur. Gelişen tarım teknolojileri sayesinde, güneş ışığı olmadan üretime devam edebilme imkanı bulunuyor. LED sistem ile bulunan bu çözüm sistemi bahçecilik aydınlatma teknolojisidir. 

Bitki üretimi, dikey çiftçilik, mahsul çoğaltmak gibi üretime büyük fayda sağlayan unsurlar bu ışık yönetimi ile elde edilebilir. Seracılık, dikey çiftçiilik, süs bitkiciliği bu ışık teknolojisi ile büyük hız kazanır. Üretim kapasitesini arttıran bu sistem ile zamandan tasarruf sağlanır. Led ışık ile tarımda en iyi çoğalmalar elde edilebilir. Daha hızlı ve güçlü köklenmeler, uzun ömürlü bitkiler, kaliteli mahsuller, sağlıklı, temiz ve kimyasal içermeyen ürünler bahçecilik için geliştirilen aydınlatma sistemleri ile kolaylıkla sağlanır. Büyüme performansını etkileyen aydınlatma, fotomorfolojik kontrol, fotosentez iyileştirilmesi gibi faktörler doğru seçilen aydınlatma sistemleri ile kontrol altında tutulur.

Pelsan’nın geniş endüstriyel ürün teknolojileri sayesinde, kapalı ortamlarda tarım imkanı sağlanmaktadır. Yüksek performanslı ürün tercihiniz ile hızla gelişen tarım ürünlerine sahip olurken, enerji tasarrufu da yapabilirsiniz. Gün ışığı ya da ihtiyaca göre farklı renkte tasarlanabilen ürünler ile bahçecilik için gereken tüm aydınlatma sistemlerine ulaşabilirsiniz.