İç Mekan Aydınlatma Armatürleri
Endüstriyel Armatürler
Dış Mekan Aydınlatma Armatürleri
Komponentler
Lambalar
Yeni Ürünler

E-bültenlere abone olmak ve size özel hizmetlerden haber almak için kayıt yaptırın.


AGİD

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği 1997 yılınca 19 aydınlatma armatürü ve komponenti üreticisi firma tarafından kurulmuştur.

Kuruluşun amacı, sektörün kimlik bilincini meydana getirmek, sektör içindeki temsilciler arasında bireysel ve kollektif ilişkileri geliştirmek, ortak çabalar ve anlaşmalar vasıtasıyla kurumsal/akademik ilişkileri arttırmak, uluslararası standartlara uyum sürecini tamamlamak, Türk üreticilerin uluslararası piyasada temsil edilmelerini sağlamak ve tüketici haklarını korumaktır.

Pelsan Aydınlatma, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği’ ne 2009-2010 çalışma döneminde üye olmuştur.

http://www.agid.org.tr/ATMK

Aydınlatma Türk Milli Komitesi 1995 yılında 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/3-m maddesi uyarınca, Yükseköğretim Kurulu adına 31 Ekim 1995 tarih, 22449 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik ile kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluşun amacı,

  • Türkiye’de Aydınlatma alanında ilerlemeleri ve çalışmaları özendirmek, yürütmek ve desteklemek, bilimsel toplantılar düzenlemek, bilimsel yayınlar yapmak,
  • Türkiye’den üye kuruluş olarak “International Commission on Illumination” a katılmak, Türkiye’yi bu birlik nezdinde temsil etmek, 
  • Birliğe üye diğer kişi, kurum ve kuruluşlarla temas ve ilişkiler kurmak ve bunlarla amaç ve imkanları içinde işbirliği yapmak,
  • Aydınlatma bilim ve uygulamaları alanında yararlanılan araçlar, yöntemler ve kuramsal konular üzerinde yoğunlaşan çalışmaları özendirmek, meslek içi eğitim faaliyetlerini organize etmek ve yönetmektir.

Pelsan Aydınlatma, Aydınlatma Türk Milli Komitesi’ ne 2000 yılında üye olmuştur.

http://www.atmk.org.tr/DIALux

DIALux aydınlatma hesabı programıdır. 

DIALux, bütün tasarımcılara bedava sunulan çağdaş ve yüksek performanslı, aydınlatma hesabı aracıdır. Aydınlatma, pazardaki herhangi bir ışıklık ile tasarlanabilir. Tasarımcıya getirdiği hiç bir sınırlama veya maliyet yoktur.

DIALux, ulusal ve uluslararası tüm standartları destekler ve her zaman günceldir.

Pelsan Aydınlatma, DIALux’ e 2016 yılında üye olmuştur.

http://www.dial.de/DIAL/en/home.html